Naga Markets


Sakana jest spółka zarządzającą markami gastronomicznymi segmentu premium. Spółka jest właścicielem marki Sakana Sushi Bar, w ramach której prowadzi lokale w całym kraju.

sakana

Notowania spółki przez lata poruszały się w trendzie spadkowym. Obecnie, po wyznaczeniu dołka z połowy lutego, można zauważyć presję popytową. Wydaje się, że jest to jednak tylko czysta spekulacja, gdyż ani fundamenty nie dają ku temu powodów ani też wzrosty nie są poparte wyższymi obrotami. Możliwe, że inwestorzy uznali, że spółka wszystko co najgorsze ma już za sobą i warto w nią inwestować. Na razie wyniki wskazują, że od kilku lat notowane są coraz niższe przychody, a zamiast zysków spółka notuje straty. Rynek zdaje się dobrze przyjmować ostatni raport kwartalny.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Wykazano w nim wprawdzie niższe przychody niż przed rokiem, aczkolwiek daje się zauważyć odejście od malejącej tendencji w tym zakresie. Przychody za pierwszy kwartał sięgały 1,4 mln zł co jest pierwszym wzrostowym wynikiem od dłuższego czasu. Jeżeli chodzi o wynik netto to ponownie mamy stratę, aczkolwiek jest ona już bliska zeru. Co ciekawe wynik w ujęciu EBITDA po raz pierwszy od 2017 roku wskazał na niewielki zysk. Możliwe więc, że tyle wystarcza aby inwestorzy kupowali silnie przecenione akcje, licząc na dalsza poprawę w kolejnych raportach.

Czytaj także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here