Naga Markets
Sakana jest spółka zarządzającą markami gastronomicznymi segmentu premium. Spółka jest właścicielem marki Sakana Sushi Bar, w ramach której prowadzi lokale w całym kraju.

sakana

Spółka przez wiele ostatnich lat nieustannie traciła na wartości. Przygoda z giełdą zaczęła się od okolic bliskich 10 zł. Niedawno spółka notowana była już po zaledwie 6 groszy. Powodem tak silnych i nieustannych spadków są przede wszystkim bardzo słabe wyniki finansowe. Ostatnie lata, a także dynamika ostatnich kilku kwartałów wskazuje na malejące przychody oraz na rosnące straty w ujęciu netto. Skąd jednak wzięło się nagłe odbicie notowań w połowie lutego? W tym czasie spółka pokazała raport za ostatni kwartał. Nie przyniósł on większych zmian, być może rynek oczekiwał jeszcze gorszych wyników. Ponadto należy pamiętać o czystej spekulacji, wzrost nastąpił, gdy kurs spadł na rekordowo niskie poziomy.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Ponadto obserwując szerszy rynek, należy pamiętać, że styczeń oraz szczególnie druga połowa lutego była bardzo mocna na New Connect. Spółka więc skorzystała z lepszej koniunktury. Ciężko powiedzieć czy kurs będzie nadal rosnąć. Od strony fundamentalnej jest to trudne do prognozowania. Najbliższe raporty poznamy 14 maja – za pierwszy kwartał, oraz 24 maja za ubiegły rok. Jeżeli pojawi się w nich coś pozytywnego, możliwe że zwyżka będzie miała swoją kontynuację. Będzie to jednak raczej typowo spekulacyjny charakter wzrostów, nie mający zbyt wiele wspólnego z fundamentalnym rozwojem spółki.

Czytaj także: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpol

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here