Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCMimo, że na przestrzeni ostatnich dni cena Bitcoina osunęła się o 4645 USD, co stanowi ponad 33%, to licząc od połowy grudnia 2018 r., kiedy znajdowała się ona nieco powyżej 3100 USD i tak odnotowano niemal 200% wzrost (o ponad 6100 USD). Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że w mediach znów zaczęły pojawiać się śmiałe projekcje dot. przyszłej wyceny BTC. Zaledwie kilka dni temu John McAfee podtrzymał swoją śmiałą prognozę, że  cena BTC osiągnie poziom 1 miliona dolarów do końca 2020 roku. Sądzisz podobnie? Wydaje Ci się, że najstarsza z kryptowalut ustanowi nowe ATH? Postaw na to.


LedgerX wprowadza opcje na BTC

Firma LedgerX będąca dostawcą instrumentów pochodnych na rynku kryptowalut wprowadza do obrotu opcje zakładające, że do grudnia 2020 roku cena Bitcoina przekroczy 100 tys. dolarów. Taki ruch oznaczałby ponad 10-krotny wzrost ceny BTC i oznaczałoby to, że kapitalizacja najstarszej z kryptowalut zmierzałaby w kierunku 2 bilionów dolarów.

Opcja ta będzie pierwszym instrumentem pochodnym dostępnym dla inwestorów detalicznych od czasu otrzymania przez LedgerX licencji CFTC. Dotychczas, od momentu wejścia na rynek, LedgerX dostarczył instytucjom regulowane i fizycznie rozliczane swapy Bitcoinowe i produkty opcyjne. Klientami przedsiębiorstwa było jednak obecnie jedynie ok. 200 różnych firm tj. klientów instytucjonalnych. Nowe instrumenty mają być natomiast dostępne także dla klientów detalicznych. Nie oznacza to jednak, że dotychczasowi klienci firmy (z aktywami od 10 mln. do 1 mld USD każdy) nie zechcą zainwestować tak swoich środków. Część z nich już wraziła swoje zainteresowanie nowym instrumentem pochodnym:

– Dziesiątki tych instytucji wróciły do nas, mówiąc, że byłyby zainteresowane handlem takim kontraktem. Rozumiem, że 100 tys. dolarów to duża liczba, ale wielu z nas, którzy byli w tej przestrzeni pamiętają Bitcoina za 1 dolara, a potem uderzył w 10 i 100 i 10.000 dolarów. Kontrakt za 100.000 dolarów nawet nie sprawia, że mrugamy – powiedziała Juthica Chou, która pełni funkcję dyrektora ryzyka operacyjnego w LedgerX.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKernel z dużym wzrostem sprzedaży zboża. W lipcu akcje w górę o 10%
Następny artykułObawy handlowe powracają, dane CPI  z Wlk. Brytanii w centrum uwagi
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here