Naga MarketsSąd wstrzymał rozpoznanie wniosków PKO BP i GNB o ogłoszenie upadłości UrsusaSąd Rejonowy w Olsztynie, V Wydział Gospodarczy wstrzymał rozpoznanie wniosków PKO Banku Polskiego i Getin Noble Banku (GNB) o ogłoszenie upadłości Ursusa do czasu prawomocnego zakończenia uproszczonego postępowania o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19, podał Ursus w restrukturyzacji.

Ursus w restrukturyzacji zdecydował o przeprowadzeniu uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego

“Emitent w całości zgadza się z otrzymanymi postanowieniami sądu, przede wszystkim mając na uwadze niemożność prowadzenia postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości emitenta w trakcie formalnej restrukturyzacji, jak również niecelowość prowadzenia takiego postępowania z perspektywy konieczności jak największej ochrony słusznych interesów pracowników, wierzycieli, samego emitenta oraz jego akcjonariuszy. Zarząd podkreśla, że w toczącym się postępowaniu restrukturyzacyjnym emitent podejmuje wszelkie działania celem ochrony słusznych interesów wszystkich ww. podmiotów” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W listopadzie 2020 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie Wydział V Gospodarczy oddalił zażalenie Ursusa w restrukturyzacji na postanowienie o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego. W związku z tym Ursus w restrukturyzacji zdecydował o przeprowadzeniu uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here