Naga MarketsBiuro prokuratora z amerykańskiego stanu Iowa podało do informacji publicznej, że dwóch studentów dokonało zakupu „sporej dostawy” narkotyków, opłacając transakcję Bitcoinem. Służby ścigania zidentyfikowały dilera, którym okazał się 42-letni Anthony Scott Boeckholt.


2 lata kryptowalutowej dystrybucji opiatów

Boeckholt został oskarżony w sądzie okręgowym o angażowanie się w działalność korupcyjną, będącą zbrodnią pierwszego stopnia. Jest przetrzymywany w Iowa i czeka na ekstradycję do stanu Ohio. Zgodnie z ustaleniami policji, miał sprzedawać narkotyki między 1 stycznia 2016 r. a 23 stycznia 2018 r.

“Ohio znalazło się w środku kryzysu narkotykowego a ten podejrzany wykorzystywał dzieci z college’u do handlu narkotykami o wartości tysięcy dolarów”, powiedział prokurator okręgowy, Keller Blackburn.

W tym ujęciu kuriozalna wypowiedź koreańskiego premiera, który stwierdził, że kryptowaluty prowadzą do handlu narkotykami, nabiera nowego znaczenia.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kupowali narkotyki za Bitcoiny by rozprowadzać je dalej

Władze rozpoczęły śledztwo w sprawie Boeckholta po aresztowaniu dwóch studentów za handel narkotykami. Uczniowie powiedzieli śledczym, że używają Bitcoina do kupowania i sprzedawania narkotyków w dark necie.

Policja przeanalizowała wiadomości wymieniane pomiędzy dwoma studentami a Boeckholtem. Boeckholt jest oskarżony o wysyłanie “wielu dużych przesyłek” narkotyków do studentów, za które Ci płacili w kryptowalucie.

“Sekretna natura dark netu i kryptowalut pozwala na dokonywanie ogromnych transakcji narkotykowych bez zostawiania po sobie śladu” – powiedział Blackburn w oświadczeniu. “Oznacza to, że wszystko, co zakupiono w dark necie, może nie być tym, czym się wydaje. Wielokrotnie byliśmy świadkami rozprowadzania podrabianych substancji psychoaktywnych o zdecydowanie bardziej szkodliwym działaniu”

Prokurator powiedział w wywiadzie, że narkotyki związane z tym dochodzeniem doprowadziły do ​​co najmniej dwóch przedawkowań studentów Ohio University w 2017 roku. Śledczy spodziewają się, że w związku z tą sprawą w stanie Iowa i Ohio zatrzymane zostaną kolejne osoby.

Sprawdź równieź: Kryptowalutowa marihuana zebrała $70 mln. Okazała się nielegalnaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here