Naga Markets

Sąd przedłużył termin na złożenie ugody CD Projektu ws. pozwu w USA do 27 styczniaWarszawa, 11.01.2022 (ISBnews) – Kancelaria reprezentująca CD Projekt otrzymała decyzję Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii o przedłużeniu terminu złożenia zawartego dokumentu ugody do dnia 27 stycznia 2022 roku, podała spółka. Wniosek o zatwierdzenie ugody miał zostać złożony w sądzie do 13 stycznia 2022 r.

“Zgodnie z informacjami uzyskanymi od kancelarii reprezentującej spółkę, przedłużenie terminu złożenia dokumentu wynika z konieczności technicznego uzgodnienia dokumentu ugody, w tym przede wszystkim załączników, przygotowywanych przez kancelarię reprezentującą powodów, a następnie weryfikowanych przez kancelarię reprezentującą spółkę” – czytamy w komunikacie.W połowie grudnia ub.r. CD Projekt poinformował, że zawarł settlement term sheet w związku z ugodą w postępowaniu toczącym się przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kaliforni. W zamian za zrzeczenie się roszczeń wobec spółki oraz członków jej zarządu, powodom zostanie wypłacona przez spółkę oraz ubezpieczyciela łączna kwota 1,85 mln USD. Jak wówczas podano, pozwani oraz pozywający mieli zawrzeć formalny dokument ugody, a następnie do 13 stycznia 2022 r. złożyć do sądu wniosek o zatwierdzenie ugody, tzw. “motion for preliminary approval of the settlement” (wniosek ten nie będzie kwestionowany przez spółkę i pozostałych pozwanych). CD Projekt szacował, że finalne zatwierdzenie zgody przez sąd nastąpi w ciągu kilku miesięcy.

Sąd w USA 18 maja br. dokonał konsolidacji złożonych pozwów przeciwko spółce i dokonał wyboru wiodącego powoda.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria “Wiedźmin” oraz najnowsza superprodukcja “Cyberpunk 2077”.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax prognoza | kurs hrywny kantor | sp500 wykres | ropa kurs | amrest akcje wykres | kurs mercator | develia giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here