Naga MarketsWedług orzeczenia amerykańskiego sądu, kryptowaluty takie jak bitcoin mogą być traktowane jak towary, a co za tym idzie, podlegać regulacjom przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

We wtorek (06.03.2018 r.) sędzia okręgowy Jack Weinstein rozpatrywał na Brooklynie pozew o oszustwo wniesiony przez CFTC przeciwko nowojorskiemu rezydentowi Patrickowi McDonnellowi i prowadzonej przez niego firmie Con Drop Markets.

Właśnie podczas tej rozprawy sędzia uznał, iż kryptowaluty można traktować jako towary, a co za tym idzie zasadny jest pozew wniesiony przez CFTC. Dodatkowo sędzia zdecydował o nakazie wstrzymania się od zawierania transakcji na rynku towarowym oskarżonemu i Coin Drop Markets.

McDonnell oraz jego firma Coin Drop Markets zostali pozwani przez CFTC o nieuczciwe oferowanie klientom porad dotyczących handlu kryptowalutami. Proceder miał trwać od okolic stycznia 2017 roku.

Agencja CFTC po raz pierwszy zakwalifikowała kryptowaluty jako towary w 2015 roku. Sędzia Weinstein podtrzymał teraz ten pogląd, dając CFTC szerokie pole do interpretacji prawa federalnego regulującego towary.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here