Naga MarketsLogo ICO i kryptowalut oraz walutW zeszłym tygodniu amerykański Sąd Federalny podjął decyzję w sprawie kryptowalutowej wstępnej emisji monet. Blockvest został oskarżony przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Zdaniem instytucji startup ICO miało spełniać definicję papierów wartościowych i przez to być nielegalny bez odpowiedniej zgody. Sąd jednak był innego zdania i podjął decyzję na korzyść Blockvest.

Precedensowy wynik sprawy

Nieoczekiwana decyzja sądu nie powinna być od razu uznawana jako porażkę SEC albo wielkie zwycięstwo sektora kryptowalutowego. Tak jak powiedział prezes SEC Jay Clayton, większość najpopularniejszych ICO podchodzi pod przepisy dotyczące papierów wartościowych. Nie mamy więc do czynienia z legislacyjna rewolucją w stosunku do ICO. Liczba kar i ich egzekucji w tym zakresie nadal rośnie.

Jednak wynik sprawy ustanowił precedens dla rynku i dzięki wykorzystaniu aspektów technicznych obrony stosowanej przez Blockvest, niektóre ICO mogą potencjalnie zaskarżyć SEC w sądzie i wygrać sprawę, jeżeli poprą to wystarczającymi dowodami. Co ciekawe, startup zdołał się obronić nawet w obliczu oskarżenia o podawanie błędnych informacji na swojej stronie internetowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nowe podejście do spraw związanych z ICO

logo SEC usaSEC i inwestorzy muszą od teraz również zachować większą ostrożność przy składaniu pozwu przeciwko projektowi ICO. Sąd wymaga od oskarżenia, aby wyraźnie opisano charakter aktywów jako papieru wartościowego, bez względu na metodę wprowadzenia danego aktywa na rynek.

“Zdaniem sądu, w kontekście ICO musi istnieć ryzyko straty finansowej. Potwierdza to tezę, że coś takiego jak airdrop (darmowy zrzut tokenów), sam w sobie nie może być ofertą papierów wartościowych, nawet jeśli tokeny są jeszcze niefunkcjonalne. Co prawda dziś jest to rzadkie, ale możliwe” – powiedział Santori, prezes spółki Blockchain.

Ważnym elementem sprawy był wymóg, aby SEC przedstawił dowód, że dana osoba kupiła token, ponieważ otrzymała ofertę papieru wartościowego bezpośrednio od emitenta. Na przykład, jeśli inwestor danego ICO ma wnieść pozew przeciwko projektowi, będzie musiał w jakiś sposób udowodnić, że zdecydował o kupnie tokenów bezpośrednio przeglądając stronę internetową, white paper lub inne informacje oferowane przez emitenta. W innych przypadkach oskarżenie może zostać odrzucone.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here