Naga MarketsSąd arbitrażowy rynku kryptowalut na tle nowych regulacji, komentuje Bartosz GraśW listopadzie 2018 Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT) powołała do życia stały Sąd Polubowny do spraw blockchain, który jest pierwszą tego rodzaju organizacją w Europie oraz drugą (po Japonii) na świecie. Adwokat Bartosz Graś z kancelarii Graś i Wspólnicy, który objął rolę wiceprezesa Sądu Polubownego IGBiNT opowiada na antenie Comparic24.tv o roli instytucji w czasie dynamicznie zmieniających się regulacji dotyczących cyfrowych aktywów.

  • Bartosz Graś jest gościem Roberta Wojciechowskiego na antenie Comparic24.tv podczas programu „Trendy BLOCKCHAIN”
  • Rolą Sądu Polubownego do spraw blockchain jest przede wszystkim zapewnienie skutecznego, szybkiego oraz dostosowanego do potrzeb branży sposobu wiążącego rozstrzygania sporów
  • Na liście arbitrów sądu znajdują się prawnicy z doświadczeniem w zakresie arbitrażu i blockchain

Te artykuły również Cię zainteresują
Sąd Polubowny do spraw blockchain i jego rola w świecie zmieniających się regulacji

Na liście arbitrów sądu polubownego znaleźli się nie tylko z doświadczeni w zakresie arbitrażu i blockchain prawnicy, ale także osoby, które na co dzień zawodowo zajmują się transakcjami handlowymi z użyciem nowych technologii.

Elastyczność i nacisk na profesjonalne podejście do sporu stanowić będą znak rozpoznawczy nowopowstałego Sądu. Jest to także bez wątpienia forma promocji samej Izby, bowiem koszty postępowania arbitrażowego dla podmiotów gospodarczych zrzeszonych w Izbie będą niższe.

Autor poleca również: Rozstrzyganie sporów na blockchainie staje się rzeczywistością

– Sąd polubowny to bardzo duża nadzieja dla wszystkich, którzy są związani nie tylko z rynkiem kryptowalut, ale również z czysto nowymi technologiami. Sądownictwo doznaje bardzo dużych zmian, idzie w kierunku technologii wykorzystujących zmianę, które wystąpiły w czasie Covid-19 i pójść w kierunku dużej cyfryzacji – komentuje Bartosz Graś z kancelarii Graś i Wspólnicy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: spółki giełdowe | złoty polski kurs | giełda komentarze | de30 | usd pln prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here