Naga MarketsCeny akcji szwedzkiej spółki SAAB AB wciąż osiągają coraz to nowe szczyty historyczne. Jak widać na poniższym wykresie miesięcznym, przebywamy obecnie w niekwestionowanym trendzie wzrostowym, gdzie maksimum z tego miesiąca wypada na poziomie 339.60.

2411-saab-m

Schodząc na wykres dzienny sytuacja jest równie ciekawa i jedynym obecnie słusznym kierunek wydaje się ten prowadzący na północ. Sesja z 9-go listopada br. otworzyła się luką spadkową, niewiele poniżej linii trendu, prowadzonej od dołka z końca czerwca.

Po wystąpieniu wspomnianej luki spadkowej przez cały dzień, aż do zamknięcia dominowała strona popytowa, by już kolejnego dnia rynek mógł otworzyć się tym razem luką… tym razem wzrostową. Ów sytuacja na rynku była oczywiście spowodowana wyborami prezydenckimi w USA i w kolejnych dniach entuzjazm nieco wystygł.

Obecnie jesteśmy świadkami wąskiej konsolidacji. Warto jednak zauważyć, że luka wzrostowa nie została jeszcze domknięta, a pokrywa się ona ze wsparciem horyzontalnym w pobliżu poziomu 324.00, a także 20-dniową średnią krocząca. Może to być zatem dobre miejsce do rozważenia ewentualnych zakupów z uwagi na konfluencję tych kilku czynników.

Kontrakty CFD na akcje szwedzkich spółek posiada w swojej ofercie HFT Brokers.

Zakupy mogą być kontynuowane po cofnięciach, aż do linii trendu wzrostowego. Zamknięcie poniżej jej poziomu będzie drugim sygnałem ostrzegawczym dla inwestorów budujących pozycje długie. Pierwszy z nich to dywergencja między ceną, a wskazaniami RSI.

2411-saab-d1
Wykres dzienny cen akcji SAAB AB | źródło: tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here