Naga MarketsZłotówka mocno słabnie w stosunku do Dolara. Analiza USD/PLN
źródło: fotolia.com

Zapraszamy na poniedziałkowy rzut okiem na złotówkę.

USD/PLN w mocno byczym nastroju napiera na kolejny opór 3.25 spenetrowany mocno w ubiegłym tygodniu. Knoty pokazują, że cały 25-ty grosz upakowany był ofertami, jednak niewielka korekta nie była w stanie zbyć z tropu silnie zyskującego dolara. Jednak to nie koniec przeszkód. Nawet jeśli dolar pokona magiczną liczbę 3.25, to dalej czeka na niego ekspansja wybitej w lipcu konsolidacji 161.8% na 3.27, a także 3.28 i 3.30 w postaci długoterminowych oporów. Zatem cała strefa 3.27-3.30 wydaje się być dobrym obszarem do skasowania profitów z długich pozycji, szczególnie, że głowy byków mogą być zbyt rozgrzane przed posiedzeniem FOMC w środę mimo nieco chłodnego raportu o zatrudnieniu za sierpień.Czy możliwy jest dalszy marsz dolara w górę? Najpewniej tak. Czy bez głębszej korekty? Tu już nie byłbym taki pewny. W razie czego niżej mamy fajną paczkę poziomów wsparcia między przebitymi ekspansjami 127% i 100% co przekłada się na poziomy 3.16-3.21.

XM_USDPLNDaily_1509

EUR/PLN jest królem driftu w ostatnich dniach, miesiącach, a nawet dwóch latach. Doskonale pokazują to linie trendu – układ dołków i szczytów – z jedną anomalią w postaci reakcji na cięcie stóp procentowych w ECB, kiedy to na chwilę para wybiła dołek pod 4.12. Jeśli się dobrze przyjrzymy to zobaczymy, że to konsolidowanie może być jednocześnie przygotowywaniem gruntu pod silną wyprzedaż złotówki nawet do poziomu 4.30, co może sugerować jawiąca się nam formacja odwróconej głowy z ramionami – o ile zostanie ukończona. Ruch w dół wydaje się mocno ograniczony, szczególnie, że ostatnie decyzje ECB nie były wystarczającym bodźcem do nowych minimów.

XM_EURPLN_1509

XM_artykulPowyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here