Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem InterTrader, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Od początku miesiąca obserwujemy zdecydowane osłabianie się polskiej Złotego względem głównych walut. Na skutek tej przeceny para walutowa EURPLN w minionym tygodniu pokonała opór 4.3680 i w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania kolejnego oporu 4.4560 bądź nawet poziomu 4.4900.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURPLN Daily
EURPLN Daily

GBPPLN

Od czasu pokonania poziomu 4.8750 obserwowaliśmy bardzo dynamiczne wzrosty, które w niespełna trzy dni dotarły aż do oporu 5.1610, w okolicy którego obecnie oscylujemy. Pokonanie obecnej strefy mogłoby otworzyć drogę do wzrostów w okolice 5.2200 bądź dalej 5.2900 a w okolicy jednego z tych poziomów spodziewać moglibyśmy się pojawienia silnej reakcji podażowej wywołującej przynajmniej korektę spadkową.

InterTrader Direct koncentruje się na najlepszych warunkach transakcyjnych do zarabiania dla money managerów oraz klientów detalicznych – sprawdź ofertę

GBPPLN Daily
GBPPLN Daily

USDPLN

Od blisko tygodnia obserwujemy zdecydowane umacnianie się amerykańskiej waluty względem PLN. Warto zauważyć, że na wykresie H4 ostatnie dynamiczne wzrosty nie respektowały żadnego z wcześniejszych oporów w efekcie czego dotarliśmy aż w okolice poziomu 4.1300.

USDPLN H4
USDPLN H4

Spoglądając na wykres dzienny widzimy, że jest to niezwykle istotny opór, w okolicy którego po raz ostatni byliśmy w styczniu tego roku. Jego trwałe pokonanie oraz wybicie kursu powyżej styczniowych szczytów (cieni) sprawiłoby, że znaleźlibyśmy się na poziomach najwyższych od listopada 2002 roku.

Do inwestycji na parach walutowych z PLN proponujemy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 9.7, 20.3 i 7.1 pipsa.

USDPLN Daily
USDPLN Daily

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGlobalny System Inwestowania: Metale, surowce, towary
Następny artykułBossaFX zaprasza 17 listopada na ostatnie z cyklu szkolenie stacjonarne we Wrocławiu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here