Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem InterTrader, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Na wykresie H4 widzimy, że rynek od ubiegłej środy porusza się w konsolidacji, której górne ograniczenie znajduje się z poziomem momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów i mogłoby stanowić prawe ramie potencjalnej formacji RGR.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wybicie dołem i realizacja formacji mogłaby spowodować spadki z potencjalnym targetem w okolicy poziomu 4.3360.

Sprawdź również szczegółowe spojrzenie na EURPLN w cyklu od inwestora do scalpera

EURPLN H4
EURPLN H4

GBPPLN

Od blisko pięciu tygodni rynek porusza się w kanale wzrostowym i mimo próby wybicia góra podaż zanegowała szansę na dynamiczne wzrosty przez co ponownie znaleźliśmy się w kanale. Na skutek trwających od wczoraj wzrostów rynek ponownie znalazł się dziś w okolicy górnego ograniczenia formacji i ponownie je odrzucił. Jeżeli spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania dolnego ograniczenia kanału.

GBPPLN H4
GBPPLN H4

USDPLN

Zgodnie z naszą wtorkową projekcją, na skutek wczorajsze decyzji FOMC o podniesieniu stóp procentowych z poziomu 0,50% do 0,75% nastąpiło zdecydowane umocnienie się Dolara amerykańskiego, na skutek czego nie tylko dotarliśmy do zakładanego targetu w okolicy poziomu 4.2530 ale również pokonaliśmy ten poziom. Obecnie re-testujemy go od góry (jako wsparcie) i jeżeli tylko zostanie on odrzucony, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów.

InterTraderDirect jest jedną z marek globalnej spółki GVC Holdings i gwarantuje depozyty oraz środki klientów w wysokości 100% – sprawdź ofertę

USDPLN H4
USDPLN H4

Ponieważ obecnie znajdujemy się na najwyższych poziomach od marca 2002 roku ciężko określić gdzie spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowej bo z technicznego punktu widzenia wzrosty mogłyby sięgnąć nawet okolic poziomu 4.65.

Analiza została wykonana na platformie brokera brokera InterTrader, u którego spready w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 5.2, 13.3, 3.9 pipsa.

USDPLN Monthly Źródło: http://pl.investing.com
USDPLN Monthly
Źródło: http://pl.investing.com

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – USD najjaśniejszą gwiazdą „Super Czwartku”
Następny artykułListopadowy wolumen w GAIN Capital, FXCM oraz Saxo Bank
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here