Naga Markets
Rzut okiem na złotówkę
Źródło: Fotolia.com

USD/PLN wspiął się na kolejne maksima po piątkowym odczycie Non-Farm Payrolls z USA zaznaczając tym samym wyraźnie swoją obecność nad poziomem 3.30/3.31. Względnie gładko przeszliśmy także przez poziomy wsparcia 3.25, 3.28, które obecnie – zgodnie z zasadą zmiany biegunów – traktujemy jak poziomy wsparcia. Para rośnie nieprzerwanie od początku lipca i nie bardzo wiadomo, co może ją zatrzymać. Wciąż przed nami zakończenie zwijania w USA i spekulacje na temat czasu powrotu do normalności w polityce Fed’u, co postawiło waluty EM pod presją, a dolara pcha równo w górę. Kluczowym punktem oporu, kolejnym, będzie 3.38.

XM_USDPLNDaily_710EUR/PLN nie ruszył się istotnie od ostatniego “rzutu okiem na złotówkę”, jedynie rozciągnął się w poziomie. Poziomy, które wyznaczyłem w poprzedniej analizie również pozostają aktualne. Jednak o ile wcześniej bardziej prawdopodobny wydawał się scenariusz spadkowy, o tyle obecnie przedłużający się ruch boczny i powrót szybszej średniej nad wolniejszą, sprawiają, że szanse się wyrównują. Euro jest bardzo słabe, jednak EUR/PLN od tego nie chce spadać. Umocnienie dolara i presja na EM wzmocniona przez silne powiązanie Polski ze strefą euro sprawiają, że możemy poczekać na EUR/PLN na jakiś wyraźniejszy ruch.

XM_EURPLNDaily_710

XM_artykulPowyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here