Naga MarketsRzut okiem na złotówkę - USD/PLN, EUR/PLN.
źródło: fotolia.com

USD/PLN wspina się w górę grosz po groszu, jednak ostatni tydzień to mała korekta i znów kołatanie do 3.25. Okazuje się, że rajd zapuka niedługo w sufit 3.27/28 i powstaje pytanie, czy zdołamy przebić ten sufit czy jednak odbijemy od niego głową w dół? Dolar jest wspierany przez bardziej jastrzębie niż się spodziewano projekcje członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, które ukazały się w ubiegłą środę. Jednak złotówka zrobiła się już wyraźnie tania, a zasięg dna na 3.00 jest już praktycznie wypełniony. Dobra strefa wsparcia znajduje się dopiero miedzy 3.15/18, a więc najrozsądniej byłoby spodziewać się akcji cenowej miedzy tymi dwoma strefami w najbliższym czasie.

XM_USDPLNDaily_2209

EUR/PLN pokazuje wyraźnie to, o czym pisałem w przypadku USD/PLN. Złotówka stała się już tania i widać oznaki zmęczenia przeceną właśnie na EUR/PLN. Patrząc na zakresy cen wygląda na to, że weszliśmy w konsolidację między 4.16 a 4.22, jednak 7-dniowa średnia krocząca sugeruje powstanie formacji głowy z ramionami, co dawałoby nam sygnał do spadków, być może w okolice poprzedniego dna 4.11/4.09.

Z góry trzyma nas przede wszystkim opór 4.20/21, a dalej 4.24 i 4.29 – ten ostatni byłby celem w przypadku zanegowania spadków i kontynuacji wzrostów na tej parze. Do wzrostów jednak nie powrócimy dopóki akcja cenowa będzie rozwijała się poniżej 55-dniowej średniej kroczącej (niebieska). Nie jest to oczywiście wykluczone i w takiej sytuacji przede wszystkim 4.16/17 musiałby zostać obroniony.

XM_EURPLNDaily_2209

XM_artykulPowyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here