Naga MarketsUSD/PLNDziś, jak co tydzień, przyjrzymy się dwóm najważniejszym parom ze złotówką.

USD/PLN wspina się od dwóch miesięcy pokonując 3.20 i uderzając w 3.24 w ubiegłym tygodniu. Już tydzień temu zdawało się, że para jest u kresu swoich możliwości trafiając w ekspansję 127% dna na 3.00. Jednak wciąż się wspinamy tym razem celując w 3.24 – 3.25 (ekspansja 161.8%) oraz 3.28 (szczyt września 2013). Mało prawdopodobne wydaje się, że przejdziemy ten poziom z marszu, bardziej prawdopodobne, że czeka nas korekta np. do 3.15, lub nawet niżej do 3.10.

W środę prezydent Barack Obama wyjaśniać ma plany amerykańskiej interwencji w Iraku, na co rynki mogą zareagować gwałtownie, choć zapewne kryzys na bliskim wschodzie jest już wliczony w wycenę aktywów.

XM_USDPLNDaily_809

Na EUR/PLN uderzyliśmy na początku września w 4.23, który znajduje się w okolicy szczytów z marca, kwietnia i maja. To może oznaczać, że inwestorzy zaczynają gromadzić znowu złotówki, szczególnie, że znajdujemy się w bezpośrednim sąsiedztwie spadkowej linii trendu. Najbliższe dni przyniosą rozstrzygnięcie, czy zdołamy kontynuować na tej parze w górę mimo gwałtownego osłabienia euro, czy jednak sytuacja geopolityczna pozwoli złotówce złapać nieco oddechu. Potencjalne cele dla niedźwiedzi są dość ambitne, bo pierwszy leży już w okolicach 4.13 (-10 gr), a kolejny 4.07 (-13 gr) i choć kierunek wydaje się być wciąż nieokreślony, to potencjalny zysk do ryzyka dla sprzedających stał się bardzo atrakcyjny. Ewentualnym celem dla wzrostów mógłby by np. poziom 4.30 widziany ostatnio równo rok temu jako szczyt września 2013.

XM_EURPLNDaily_809

XM_artykulPowyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here