Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Dziś o godzinie 10:00 poznaliśmy szereg wskaźników makroekonomicznych dla polskiej gospodarki publikowanych przez GUS. Wśród nich znalazła się informacja o stopie bezrobocia, która w lutym w wyniosła 8,5%.

  • Stopa bezrobocia: 8,5%, prognoza 8,5%, poprzednio 8,6%
  • Liczba zarejestrowanych bezrobotnych: 1.383,4 tys., poprzednio 1.397,1 tys.
  • Sprzedaż hurtowa: 11,5% rdr
  • Wydajność pracy w przemyśle: +1,8% rdr
  • Nowe zamówienia w przemyśle: +5,2% rdr

Warto zauważyć, że w porównaniu z rokiem poprzednim stopa bezrobocia była niższa o 1,7 p.proc.:

Na sutek tych danych obserwowaliśmy umocnienie się PLN względem pozostałych walut.

USDPLN

Na skutek wczorajszych wzrostów rynek dotarł i przetestował od dołu pokonane na początku tygodnia lokalne wsparcie (teraz opór) oraz linię tendencji wzrostowej. Jeżeli zatem w najbliższym czasie spadki będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 3.7750 zbiegającego się z poziomami:

  • 161.8% zewnetrznego mierzenia wcześniejszego impulsu spadkowego,
  • 261.8% zewnetrznego mierzenia ostatniej korekty wzrostowej.
USDPLN Daily

CHFPLN

 

Mimo, że rynek nie dotarł precyzyjnie w okolice pokonanego pod koniec ubiegłego tygodnia wsparcia (teraz oporu) 4.0100, to na skutek dzisiejszych pozytywnych danych i umocnienia PLN obserwujemy ponowne spadki. Jeżeli te będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 3.8900.

Webinar – Jak krok po kroku wykonać AT oraz analizę wskaźników i oscylatorów

CHFPLN Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBelgijska FSMA ostrzega przed 19 nieregulowanymi brokerami
Następny artykułCySEC zaprasza brokerów na tajne spotkanie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here