Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem InterTrader, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Zgodnie z naszą wtorkową projekcją, w dniu wczorajszym rynek dotarł w okolice poziomu 4.4560. Na skutek pojawienia się tam silnej reakcji podażowej od wczorajszego wieczoru obserwujemy spadki, które mogłyby dotrzeć nawet w okolice pokonanego w ubiegłym tygodniu poziomu 4.3680.

EURPLN Daily
EURPLN Daily

GBPPLN

Na skutek trwających od 12 października br wzrostów dotarliśmy obecnie w okolice bardzo ważnej strefy podażowej 5.1610 – 5.2200 zbiegającej się z linią trendu spadkowego. Odrzucenie tego poziomu mogłoby wywołać spadki, dla których potencjalnym targetem okazać by się mogły nawet okolice poziomu 4.8750.

Do inwestycji na parach walutowych z PLN proponujemy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 7.1, 13.3 i 5.7 pipsa.

GBPPLN Daily
GBPPLN Daily

USDPLN

W efekcie trwających niemal od początku miesiąca wzrostów w dniu wczorajszym pokonaliśmy poziom 4.15 i w najbardziej skrajnym momencie za jednego Dolara amerykańskiego trzeba było zapłacić nawet 4.1797 zł. Na tak wysokim poziomie po raz ostatni byliśmy w 2002 roku.

Od wczorajszego wieczoru obserwujemy jednak spokojne spadki i jeżeli tylko zakończymy tydzień poniżej poziomu 4.1300 tworząc tym samym pro-spadkowa świecę pin-bar na wykresie tygodniowym pojawia się szanse na spadki przynajmniej w okolice wsparcia 4.0509 zbiegającego się z poziomem 38.2% korekty Fibonacciego z listopadowych wzrostów.

InterTraderDirect jest jedną z marek globalnej spółki GVC Holdings i gwarantuje depozyty oraz środki klientów w wysokości 100% – sprawdź ofertę

USDPLN Daily
USDPLN Daily

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNial Fuller’s Price Action – Poszukiwanie okazji zakupowych po cofnięciach na GBJPY
Następny artykułWyhamowanie trendu spadkowego – GOLD M15
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here