Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem InterTrader, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Na skutek trwających od ubiegłego tygodnia spadków rynek ponownie znalazł się w okolicy bardzo ważnej strefy wsparcia będacej jednocześnie linią szyi potencjalnej formacji głowy z ramionami. Pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, które według zasięgu formacji RGR mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 4.30.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURPLN Daily
EURPLN Daily

GBPPLN

Zgodnie z naszą ostatnią projekcją rynek dotarł w okolice dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Obecnie podaż próbuje wybić dołem z formacji i jeżeli tylko popyt nie zaneguje tego wybicia, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice 5.19.

GBPPLN H4
GBPPLN H4

USDPLN

Rynek od czasu pokonania w listopadzie poziomu 4.13 kontynuuje wzrosty.

Analiza została wykonana na platformie brokera brokera InterTrader, u którego spready w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 8.1, 13.3, 35.1 pipsa.

USDPLN Weekly
USDPLN Weekly

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że rynek od czterech dni porusza się w konsolidacji, której dolne ograniczenie znajduje się w okolicy momentum 50% korekty Fibonacciego z ubiegłotygodniowych wzrostów.

Ponieważ po trwających od początku tygodnia wzrostach i utworzeniu formacji podwójnego wierzchołka rynek odrzucił dziś poziom 70.7% Fibo, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się spadków nawet w okolice wczorajszych minimów.

InterTrader Direct koncentruje się na najlepszych warunkach transakcyjnych do zarabiania dla money managerów oraz klientów detalicznych – sprawdź ofertę

USDPLN H1
USDPLN H1

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Pozytywny sygnał na Elektrobudowie [ELB] i pogorszenie na Forte [FTE]
Następny artykułKomentarz giełdowy – Dobra sesja pomimo tragicznych wydarzeń
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here