Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Obecny tydzień jest niezwykle ubogi w publikacje makroekonomiczne napływające z naszej gospodarki. Dopiero jutro poznamy pierwsze dane, które dotyczyć bedą koniunktury konsumenckiej i gospodarczej a w czwartek opublikowany zostanie raport dot. stopy bezrobocia oraz protokół z posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

W związku z powyższym na obecną sytuację na parach z PLN zdecydowanie większy wpływ mają “zewnętrzne” publikacje dotyczące pozostałych gospodarek.

EURPLN

Na skutek trwających od początku ubiegłego tygodnia spadków rynek w dniu wczorajszym dotarł w okolice niezwykle istotnego wsparcia 4.2560, które odrzucenie mogłoby spowodować ponowne wzrosty i re-test poziomu 4.3500, który obecnie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z całego trwającego od 6 grudnia ub.r. ruchu spadkowego.

Biorąc jednak pod uwagę dynamikę obecnego impulsu coraz bardziej prawdopodobne wydaje się pokonanie obecnego wsparcia i kontynuacja spadków.

EURPLN Daily

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że jeżeli scenariusz pro-spadkowy zostałby zrealizowany, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 4.0150.

EURPLN Weekly

USDPLN

Od ubiegłego tygodnia kiedy to rynek definitywnie odrzucił opór w okolicy poziomu 4.10 obserwujemy realizację scenariusza pro-spadkowego, o którym pisałem już wielokrotnie w tym cyklu. Na skutek dynamicznych spadków w dniu wczorajszym pokonaliśmy niezwykle istotne wsparcie 3.98 oraz linię tendencji wzrostowej. Jeżeli trend ten będzie kontynuowany, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 3.7750 zbiegającego się z poziomami:

  • 161.8% zewnetrznego mierzenia wcześniejszego impulsu spadkowego,
  • 261.8% zewnetrznego mierzenia ostatniej korekty wzrostowej.
USDPLN Daily

CHFPLN

Po trwającej niemal od początku marca br. konsolidacji, w ubiegłym tygodniu rynek pokonał wsparcie w okolicy poziomu 4.0100. Od tego czasu spadki są kontynuowane i w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 3.8900 choć warto wziąć pod uwagę, że nie doszło jeszcze do re-testu ostatniego wsparcia i być może rynek postanowi wcześniej przetestować ten poziom od dołu, jako opór.

By wykorzystać analizę i zainwestować na parach z PLN już teraz
sprawdź ofertę Brokera BDSwiss

CHFPLN Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOd inwestora do scalpera – AUDCHF testuje kluczowy opór
Następny artykułCodzienny trading z wolumenem: DAX30, ZŁOTO
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here