Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

W dniu dzisiejszym poznaliśmy decyzję Europejskiego Banku Centralnego o utrzymaniu stopy procentowej na niezmienionym poziomie. EBC podtrzymał gołębie stanowisko i podkreślał, że stopy zostaną utrzymane w obecnych lub jeszcze niższych przedziałach w dłuższym okresie czasu. Tuż po godz. 14:30 odbyła się również konferencja prasowa z udziałem M. Draghi’ego podczas której obserwowaliśmy silne umocnienie europejskiej waluty. W efekcie tych wzrostów kurs EURPLN znalazł się powyżej istotnej strefy oporu i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów nawet w okolice poziomu 4.3360.

EURPLN H4

Przegląd wskaźników Analizy technicznej – webinar Windsor Brokers i Comparic. Zarejestruj się już dziś.

USDPLN

Rynek od dłuższego czasu oscyluje w okolicy poziomu 4.10 i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego. Mimo, że już kilkukrotnie obserwowaliśmy pojawienie się reakcji podażowej to rynek w dalszym ciagu nie może definitywnie odrzucić tej strefy. Biorąc jednak pod uwagę kąt nachylenia obecnej fali wzrostowej bardziej przypomina ona jedynie korektę aniżeli nowy impuls.

Biorąc pod uwagę jutrzejszą publikacje zmiany zatrudnienia w sektorach pozarolniczych z USA (NFP) do tego czasu próżno spodziewać się tu większej zmienności. Jeżeli i ta publikacja nie spowoduje, że obecny opór zostanie pokonany bądź odrzucony, w jego okolicy moglibyśmy oscylować nawet do przyszłej środy kiedy to poznamy oświadczenie FOMC i decyzję w sprawie stóp procentowych. Mimo, że z technicznego punktu widzenia wszystko wskazuje na spadki, jeżeli dojdzie do zapowiadanej podwyżki rynek mógłby wybić górą i zmienić ogólne nastawienie na wzrostowe.

USDPLN Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – prognozy EBC powodem zwiększonego optymizmu na rynkach
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – AUDUSD, EURUSD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here