Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz tworzony we współpracy z  TMS Brokers, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Zgodnie z moją ostatnią projekcją, rynek pod koniec ubiegłego tygodnia dotarł w okolice poziomu 4.3830 zbiegającej się z linią tendencji spadkowej, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Od tamtej pory obserwujemy spokojne spadki, które cały czas oscylują w okolicy wspomnianej linii trendu. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania lokalnego wsparcia 4,3620, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURPLN H4
EURPLN H4

USDPLN

Na skutek dzisiejszych spadków rynek pokonał niezwykle istotne wsparcie 4.10. Obecnie znajdujemy się na nieco mniej istotnym choć mogącym powstrzymać dalsze spadki wsparciu 4.0870. Pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do bezpośrednich spadków nawet w okolice poziomu 3.9850. Jeżeli natomiast rynek odrzuci obecny poziom, wówczas spodziewać moglibyśmy się kolejnej korekty wzrostowej.

USDPLN H4
USDPLN H4

CHFPLN

Od kilku dni rynek oscyluje w okolice pokonanego na początku roku lokalnego wsparcia (teraz oporu) 4.0850, którego odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Analiza została wykonana na platformie TMS Brokers, który pokryje Twoją ewentualną stratę z pierwszych 10 transakcji – sprawdź ofertę

CHFPLN H4
CHFPLN H4

GBPPLN

Rynek rozpoczął tydzień od blisko 700 pipsowej luki spadkowej spowodowanej załamaniem się kursu Funta brytyjskiego. Miało to związek z weekendowymi doniesieniami prasowymi, dotyczącymi dzisiejszej konferencji Premier Wielkiej Brytanii, Theresy May, która wypowiadał się na temat wyjścia jej kraju z UE. Na skutek tej luki rynek dotarł w okolice dolnego ograniczenia kanału spadkowego i linii tendencji wzrostowej. Dopiero w dniu dzisiejszym, podczas konferencji prasowa Theresy May, na której zaprezentowano strategię odnośnie brexitu pojawiła się silna reakcja popytowa. Najważniejsze nagłówki z wypowiedzi Theresy May przeczytasz tutaj.

GBPPLN H4
GBPPLN H4

Inwestycje_w_waluty_(forex),_giełdy_i_towary_z_TMS_Brokers_Dom_Maklerski_TMS_Brokers_-_2015-08-18_11.51.11Dom Maklerski TMS Brokers S.A. to pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce, który istnieje od 1997 roku i podlegająca kontroli Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCredit Suisse rekomenduje kupno USD/CHF
Następny artykułSrebro testuje kluczowy opór
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here