Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem InterTrader, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Od ponad trzech miesięcy rynek porusza się w konsolidacji, której górne ograniczenie zbiega się z poziomem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURPLN H4
EURPLN H4

Biorąc pod uwagę, że ostatnio rynek przetestował dolne ograniczenie boxu w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów w okolice poziomu 4.3813. Aby wzrosty mogły być kontynuowane musielibyśmy jednak pokonać lokalny opór zbiegający się z poziomem 61.8% korekty z ostatniego ruchu spadkowego a biorąc pod uwagę zdecydowane spowolnienie wzrostów w ciagu ostatnich trzech tygodni może nie być to takie jednoznaczne.

EURPLN H4
EURPLN H4

GBPPLN

Niemal od początku miesiąca rynek porusza się na północ w efekcie czego pokonaliśmy linię trendu spadkowego. Warto jednak zwrócić uwagę, że mimo wzrostów rynek nie wybił jeszcze nowego wierzchołka i po raz kolejny oscyluje w okolicy strefy oporu pomiędzy poziomami 4.9098 a 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do kontynuacji spadków.

Jeżeli natomiast popyt pokona wspomnianą strefę, wówczas wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 5.1580 bądź dalej 5.2200.

InterTraderDirect ma podpisane umowy partnerskie z wieloma dostarczycielami płynności bankowymi oraz poza bankowymi dzięki czemu klient na specjalne życzenie może zmienić dostarczyciela płynności – sprawdź ofertę

GBPPLN Daily
GBPPLN Daily

USDPLN

W poniedziałek obserwowaliśmy dynamiczne wzrosty, w efekcie których rynek wybił z trzydniowej konsolidacji i dotarł aż w okolice 3.9263. Od wczorajszego popołudnia znajdujemy się w konsolidacji i biorąc pod uwagę, że rynek już dwukrotnie odrzucał wsparcie 3.9145 w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów choć przed otwieraniem pozycji długich warto pamiętać, że rynek nie przetestował jeszcze wsparcia 3.9035 zbiegającego się z momentum 50% korekty Fibo z poniedziałkowych wzrostów oraz o dzisiejszych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Do inwestycji na parach walutowych z PLN proponujemy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 7.0145.4 pipsa.

USDPLN H1
USDPLN H1

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJustin Bennett: Fałszywe wybicie 1.6600 na GBP/CAD
Następny artykułAmerykanie ruszyli do urn! Godziny zamknięcia okręgów wyborczych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here