Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to nowy cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl będzie można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Na wykresie dziennym od niemal czterech tygodni rynek konsoliduje pomiędzy poziomami 4.3136 – 4.3611. Wybicie w którąkolwiek ze stron mogłoby określić kierunek ruchu w średnim terminie choć biorąc pod uwagę, że opór niemal idealnie zbiega się z poziomem 38.2% Fibonacciego z wcześniejszych spadków w strefa wsparcia to bardzo istotny poziom (w szczególności z wykresu dziennego) nie spodziewałbym się szybkiego rozwiązania tej sytuacji. Za spadkami przemawia natomiast fakt, że trwające od miesiąca wzrosty są jedynie korektą po wcześniejszym silnym impulsie spadkowym. To co mogłoby dziś spowodować zwiększoną zmienność na rynku to pojawiające się o godz. 11:00 odczyty dotyczące wskaźnika CPI.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zrzut ekranu 2016-09-15 o 08.42.44

EURPLN Daily
EURPLN Daily

GBPPLN

Wczorajsza dzienna świeca pin-bar odrzuciła po raz kolejny ważny poziom wsparcia 5.0941 zbiegający się z 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Dziś od początku dnia obserwujemy wzrosty, które mogą być początkiem nowego impulsu. Aby tak się stało musielibyśmy pokonać dwa kolejne poziomy oporu 5.1584 i dalej 5.2064. Czynnikiem, który w szczególności mógłby przyczynić się do realizacji tego scenariusza mogą być pojawiające się o godz. 10:30 dane dotyczące sprzedaży detalicznej (choć te są raczej mało optymistyczne) oraz decyzja w sprawie stóp procentowych o godz. 11:00.

GBP

Inwestując na parach walutowych z PLN wykorzystaj niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 10.4, 19.0 i 6.7 pipsów.

GBPPLN Daily
GBPPLN Daily

USDPLN

Na wykresie H4 widzimy po odrzuceniu strefy oporu w okolicach poziomu 61.8% Fibonacciego już po raz drugi rynek zatrzymał spadki reagując na lokalne wsparcie 3.8534. Ponieważ od niemal pięciu dni rynek porusza się w konsolidacji ostrożny byłbym z otwieraniem jakichkolwiek pozycji tym bardziej, że tworzy nam się formacja klina a to w którym kierunku będziemy podążać będzie determinować sytuacja rynkowa i to, w którą stronę rynek wybije z tej konsolidacji. Warto również wziąć pod uwagę dzisiejsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej, których odczyt poznamy o godz. 14:30

USD

InterTraderDirect jest jedną z marek globalnej spółki GVC Holdings i gwarantuje depozyty oraz środki klientów w wysokości 100% – sprawdź ofertę

USDPLN H4
USDPLN H4

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here