Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem InterTrader, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Od ponad trzech miesięcy rynek porusza się w konsolidacji. Po trwających przez zdecydowaną większość października wzrostach dotarliśmy i dość dynamicznie odrzuciliśmy poziom 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Jeżeli w najbliższym czasie nie wybijemy nowego wierzchołka pokonującego ubiegło-miesięczne maksima, bardziej prawdopodobny wydawać mógłby się scenariusz pro-spadkowy i ponowny re-test wsparcia 4.2600.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURPLN Daily
EURPLN Daily

GBPPLN

Od czasu odrzucenia w ubiegłym tygodniu linii trendu spadkowego rynek poruszał się na południe. Niestety nie dotarliśmy nawet w okolice październikowych minimów a już po raz kolejny, od wczoraj obserwujemy wzrosty, które ponownie re-testują linię trendu. Póki jednak opór nie zostanie pokonany zakładać możemy jego odrzucenie i kontynuację spadków w najbliższym czasie.

InterTrader Direct koncentruje się na najlepszych warunkach transakcyjnych do zarabiania dla money managerów oraz klientów detalicznych – sprawdź ofertę

GBPPLN Daily
GBPPLN Daily

USDPLN

Po bardzo dynamicznych spadkach trwających od ubiegłego piątku rynek dotarł w okolice bardzo ważnego wsparcia 1.38815 zbiegającego się ze złotą proporcją 61.8% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego impulsu wzrostowego. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się korekty wzrostowej i re-testu najbliższego oporu w okolicy 3.9150.

Do inwestycji na parach walutowych z PLN proponujemy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 9.315 i 5.9 pipsa.

USDPLN H4
USDPLN H4

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: EUR/USD pod ważnym oporem
Następny artykułAktywne o poranku: Prairie, ING, Agroton
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here