Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem InterTrader, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Rynek od początku roku porusza się w konsolidacji. Na początku grudnia rynek po raz trzeci już w tym roku przetestował okolice poziomu 4.50 i podobnie jak wcześniej pojawiła się tam reakcja podażowa. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się spadków przynajmniej w okolice lokalnego wsparcia 4.36.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURPLN Weekly
EURPLN Weekly

Spoglądając na wykres dzienny widzimy, że we wtorek rynek pokonał linię szyi formacji RGR i zgodnie z technicznym zasięgiem spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 4.30. Obecnie jednak obserwujemy silną reakcję popytową, która być może zaneguje wcześniejsze wybicie.

EURPLN Daily
EURPLN Daily

Na wykresie H4 widzimy, że rynek od trzech tygodni poruszał się na południe tworząc formację klina zniżkującego, z którego dziś wybiliśmy górą. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 4.4565.

EURPLN H4
EURPLN H4

GBPPLN

Zgodnie z naszą ostatnią analizą rynek w dalszym ciągu porusza się wewnątrz konsolidacji. Biorąc pod uwagę okres świąteczno-noworoczny i spowodowaną tym faktem zdecydowanie mniejszą zmienność na rynkach, do końca roku nie spodziewałbym się tutaj większej dynamiki.

InterTraderDirect ma podpisane umowy partnerskie z wieloma dostarczycielami płynności bankowymi oraz poza bankowymi dzięki czemu klient na specjalne życzenie może zmienić dostarczyciela płynności – sprawdź ofertę

GBPPLN H4
GBPPLN H4

USDPLN

Zgodnie z naszą wtorkową projekcją rynek dotarł i ponownie przetestował linię wcześniejszej tendencji wzrostowej gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Biorąc jednak pod uwagę, że na skutek ostatniego impulsu wzrostowego rynek wybił górą z formacji klina zniżkującego a obecnie odrzucił jej górne ograniczenie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.

Analiza została wykonana na platformie brokera InterTraderDirect, który jest jedną z marek globalnej spółki GVC Holdings – sprawdź ofertę

USDPLN H4
USDPLN H4

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułProcad odbija się od wsparcia
Następny artykułPrzed zamknięciem. ABPL [ABE] i Action [ACT]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here