Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem InterTrader, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Zgodnie z nasza ostatnią projekcją od czasu odrzucenia poziomu 4.4500 obserwujemy spadki, które jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, mogłyby dotrzeć nawet w okolice wsparcia 4.3680.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURPLN Daily
EURPLN Daily

Spoglądając na wykres H4 widzimy, że rynek porusza się w kanale spadkowym i po dzisiejszym odrzuceniu dolnego ograniczenia formacji bardzo dynamicznie zbliża się do jej górnego ograniczenia. Jeżeli popyt będzie miał wystarczająco siły by wybić górą, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania ubiegłotygodniowych maksimów.

Analiza została wykonana na platformie brokera InterTrader Direct, który koncentruje się na najlepszych warunkach transakcyjnych do zarabiania dla money managerów oraz klientów detalicznych – sprawdź ofertę

EURPLN H4
EURPLN H4

GBPPLN

Od kilku dni rynek oscyluje w okolicy strefy oporu zbiegającej się z linią trendu spadkowego i poziomem momentum 50% korekty Fibonacciego. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się odrzucenia obecnego oporu i korekty w okolice poziomu 4.8750 zbiegającego się ze złota proporcją 61.8% korekty Fibonacciego z trwających od października wzrostów.

Do inwestycji na parach walutowych z PLN proponujemy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 10.3, 20.3 i 8.5 pipsa.

GBPPLN Daily
GBPPLN Daily

USDPLN

Na skutek trwających od dłuższego czasu wzrostów, w ubiegłym tygodniu rynek pokonał poziom 4.15 w efekcie czego znaleźliśmy się na poziomach, na których po raz ostatni byliśmy w 2012 roku. Mimo wczorajszych spadków dziś rynek odrzucił poziom 4.15 od góry (jako wsparcia) i kontynuuje wzrosty. Kluczowym w najbliższym czasie może okazać się to czy pokonamy ubiegłotygodniowe maksima czy nie.

USDPLN Daily
USDPLN Daily

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Spodek na Prairie [PDZ] i RGR na Rawlplug [RWL]
Następny artykułPopołudniowy przegląd rynku – grudniowa podwyżka napędza Wall Street
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here