Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem InterTrader, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Podczas trwających od dwóch tygodni wzrostów rynek pokonał w poniedziałek linię trendu spadkowego z wykresu dziennego. We wtorek i środę obserwowaliśmy korektę spadkową i re-test wspomnianej linii od góry. Dzisiejszy dzień należy jednak do kupujących i jeżeli rynek pokona poniedziałkowe maksima, wówczas wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 4.3678.

EURPLN Daily
EURPLN Daily

GBPPLN

Zgodnie z naszą ostatnią projekcją rynek w dalszym ciągu kontynuuje korektę wzrostową i od poniedziałkowego popołudnia oscyluje w okolicy momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu linii trendu spadkowego, której odrzucenie mogłoby być sygnałem do kontynuacji spadków nawet w okolice wsparcia 4.6888.

InterTraderDirect ma podpisane umowy partnerskie z wieloma dostarczycielami płynności bankowymi oraz poza bankowymi dzięki czemu klient na specjalne życzenie może zmienić dostarczyciela płynności – sprawdź ofertę

GBPPLN H4
GBPPLN H4

USDPLN

Na wykresie dziennym widzimy, że w ubiegłym tygodniu rynek pokonał linię trendu spadkowego wybijając tym samym górą z formacji trójkąta. Obecnie od początku tygodnia rynek oscyluje w okolicy istotnego oporu, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice poziomu 4.0097.

USDPLN Daily
USDPLN Daily

Spoglądając na wykres H1 widzimy, że od czterech dni rynek porusza się w konsolidacji, której dolnym ograniczeniem jest strefa wsparcia zbiegająca się z poziomem 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Obecnie znajdujemy się w okolice górnego ograniczenia formacji i jeżeli po raz kolejny pojawi się tu silna reakcja podażowa, spadki mogłyby dotrzeć i ponownie przetestować poziom 3.9153.

Jeżeli natomiast wzrosty będą kontynuowane i górne ograniczenie konsolidacji zostanie trwale pokonane, wówczas spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów w okolice wspomnianego już poziomu 4.0097.

Do inwestycji na parach walutowych z PLN proponujemy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 6.7, 13.3 i 5.9 pipsa.

USDPLN H1
USDPLN H1

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkętokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

 1. Wszystko zależy od Pańskiej indywidualnej strategii. Jeżeli chodzi o GBPPLN to od dłuższego czasu obserwujemy trend spadkowy i ostrożny byłbym z otwieraniem pozycji długich, chyba że planuje Pan łapać niepotwierdzone dołki. Mimo trwającego od dwóch tygodniu ruchu wzrostowego cały czas znajdujemy się poniżej linii trendu a popytowi zdecydowanie brakuje dynamiki i przynajmniej moim zdaniem nie wygląda to jak impuls a raczej jedynie jak korekta.

  O tym czy mam racje powinniśmy przekonać się juz wkrótce po reakcji na linię trendu i niedaleką strefę oporu pomiędzy poziomami 61.8% oraz 70.7% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego (H4)

  https://charts.mql5.com/12/886/gbppln-d1-intertrader-ltd.png

  oraz 38.2% korekty Fibonacciego z całego trwającego od początku września br. ruchu spadkowego

  https://charts.mql5.com/12/886/gbppln-d1-intertrader-ltd-2.png

  Niemniej jednak trzymam kciuki i życzę powodzenia i oraz pokaźnych zysków 🙂

 2. Panie Redaktorze, warto walić longa na GBPPLN? CHcę bardzo dużego lota na to puścić, funt nie może być aż takim śmieciem jak go teraz wceniają 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here