Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu dzisiejszym poznaliśmy raport dotyczący przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Jak podał Główny Urząd Statystyczny (GUS): w lutym 2017 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 4,6% r/r i wyniosło 5976,2 tys., a przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) było wyższe o 4,0% r/r i wyniosło 4304,95 zł.

Źródło: pl.investing.com

EURPLN

Na skutek trwających niemal od początku miesiąca wzrostów rynek dotarł w okolice istotnego oporu 4.35, gdzie w poniedziałek pojawiła się silna reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy dynamiczne spadki. Jeżeli trend ten będzie kontynuowany, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 4.2750.

EURPLN Daily

USDPLN

Trochę to trwało, ale po kilkutygodniowej konsolidacji ostatecznie rynek odrzucił istotny opór 4.10 i mierzenie 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania tegorocznych minimów w okolicy poziomu 3.98 zbiegającego się z linią trendu wzrostowego. Jeżeli strefa ta zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 3.7750 zbiegającego się bardzo precyzyjnie z:

  • 261.8% zewnetrznego mierzenia ostatniej korekty wzrostowej
  • 161.8% zewnętrznego mierzenia wcześniejszego impulsu spadkowego

By wykorzystać analizę i zainwestować na parach z PLN już teraz
sprawdź ofertę Brokera BDSwiss

USDPLN Daily

GBPPLN

Od piątku rynek oscyluje w okolicy istotnej strefy wsparcia zbiegającej się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego. Jeżeli poziom ten po raz kolejny powstrzymałby podaż przed dalszymi spadkami, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów w okolice trwającej niemal od początku roku konsolidacji, której górne ograniczenie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków.

Jeżeli natomiast poziom ten zostanie pokonany, spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 4.6900.

GBPPLN Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Wybicie górą na ABM Solid [ABM] i Gekoplast [GKP]
Następny artykułAUDNZD – dynamiczne przełamanie oporu 1.0930
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here