Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem InterTrader, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Zgodnie z naszą ostatnią analizą reakcja popytowa, która pojawiła się w okolicy wsparcia 4.2580 była tak silna, że pokonała strefę oporu 4.2716 – 4.2742. W kolejnych dniach wzrosty były kontynuowane w efekcie czego pokonaliśmy również kolejny opór 4.2864 oraz linię trendu spadkowego. W najbliższym czasie moglibyśmy zatem spodziewać się ponownego przetestowania strefy podażowej w okolicy poziomu 4.3133. Odrzucenie tego poziomu mogłoby wywołać korektę spadkową i re-test pokonanej wczoraj linii trendu. Jeżeli natomiast wzrosty będą kontynuowane, wówczas potencjalnym oporem, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się reakcji podażowej okazuje się dopiero poziom 4.3577.

EURPLN H4
EURPLN H4

GBPPLN

W nocy z wtorku na środę, gdy rynek dotarł w okolice wsparcia 4.6771 pojawiła się silna reakcja popytowa, która ostatecznie pokonała lokalny opór 4.7420. Wczoraj rynek pokonał również linię trendu spadkowego po czym nastąpił jej re-test. Obecnie odrzucamy również wspomniany wcześniej poziom 4.7420 (tym razem jako wsparcie) i jeżeli tylko wzrosty będą na tyle silne, by pokonać najbliższe opory 4.7813 oraz 4.7979, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet przetestowania strefy podażowej w okolicy 4.8937 i linii trendu spadkowego wyższego rzędu.

InterTraderDirect jest zawsze po stronie klienta i działa w modelu ECN/STP oraz NDD – sprawdź ofertę

GBPPLN H4
GBPPLN H4

USDPLN

Od samego początku tygodnia obserwujemy silne i dynamiczne umacnianie się Dolara Amerykańskiego i jest to efekt widoczny nie tylko na parze walutowej z PLN. W efekcie tego silnego impulsu rynek pokonał już linię trendu spadkowego oraz dwa lokalne poziomy oporu 3.8644 oraz 3.8863. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów przynajmniej w okolice 3.9257 gdzie biorąc pod uwagę tak długie wzrosty powinna pojawić się jakaś reakcja podażowa.

Do inwestycji na parach walutowych z PLN proponujemy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 9.717.6 i 8.4 pipsa.

USDPLN H4
USDPLN H4

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here