Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem InterTrader, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Od dłuższego czasu rynek tworzy konsolidację, wewnątrz której od blisko ośmiu tygodni porusza się tworząc formację klina wzrostowego. Biorąc po uwagę, że w ostatnim czasie rynek odrzucił okolice górnego ograniczenia formacji zbiegającego się z lokalnym oporem 4.3575, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się spadków i ponownego re-testu linii trendu wzrostowego będącej dolnym ograniczeniem formacji.

EURPLN H4
EURPLN H4

GBPPLN

Niemal od początku tygodnia rynek porusza się na północ. Na skutek tych wzrostów pokonana została linią trwającego od dłuższego czasu trendu spadkowego jak również opór 4.9098 przez co coraz bardziej prawdopodobna wydaje się być zmiana nastawienia rynku i wzrosty w dłuższym terminie.

GBPPLN Daily
GBPPLN Daily

Spoglądając na wykres H4 widzimy, że przed ewentualnymi wzrostami spodziewać moglibyśmy się korekty spadkowej i re-testu pokonanego w wczoraj oporu 4.8750 (tym razem jako wsparcia) zbiegającego się z poziomem 38.2% korekty Fibonacciego.

InterTraderDirect jest jedną z marek globalnej spółki GVC Holdings i gwarantuje depozyty oraz środki klientów w wysokości 100% – sprawdź ofertę

GBPPLN H4
GBPPLN H4

USDPLN

Wraz z pojawieniem się pierwszych sondażowych wyników wyborów w USA, w nocy z wtorku na środę obserwowaliśmy zdecydowane osłabienie się Dolara amerykańskiego USDPLN zanotowała dynamiczne spadki.

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników i przemowie nowego prezydenta – Donalda Trumpa, który uspokajał mówiąc, że zamierza być prezydentem wszystkich Amerykanów i wzywał do pomocy i wspólnych działań nie tylko swoich zwolenników ale i przeciwników, rynki bardzo szybko przyjęły tą informacje w efekcie czego sytuacja zaczęła się stabilizować przez co obserwowaliśmy równie dynamiczne wzrosty, na skutek których kurs pary walutowej USDPLN nie tylko wrócił do poziomów sprzed wyborów ale i je przebił.

W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic oporu 3.9847. Pojawienie się w jego okolicy silnej reakcji podażowej mogłoby wywołać przynajmniej korektę spadkową, dla której pierwszym potencjalnym wsparciem jest poziom 3.9400.

Do inwestycji na parach walutowych z PLN proponujemy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 13.3, 21.1 i 12.2 pipsa.

USDPLN H4
USDPLN H4

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkętokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – Trump zauroczył rynki
Następny artykułNial Fuller’s Price Action – okazje tradingowe po zwycięstwie Trumpa
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here