Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


EURPLN

Na skutek ostatnich dynamicznych spadków, w dniu wczorajszym rynek podjął próbę pokonania wsparcia w okolicy poziomu 4.2800. Próba ta jednak szybko z ostała zanegowana w efekcie czego znaleźliśmy się powyżej tego poziomu. Biorąc pod uwagę dynamikę obecnych wzrostów, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania lokalnego oporu 4.3200.

EURPLN H4

Spoglądając na wykres 30-minutowy zauważymy jednak, że rynek testuje obecnie lokalne wsparcie zbiegające się z mierzeniem 61.8% Fibonacciego, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów lecz pierwszej reakcji podażowej moglibyśmy spodziewać się już w okolicy poziomu 4.3045.

Weź udział w webinarze. Wsparcia/opory, linie trendu i prawo akcji-reakcji w tradingu.

EURPLN M30

GBPUSD

Zgodnie z moją ostatnią projekcją rynek odrzucił po re-teście dolne ograniczenie wcześniejszego kanału wzrostowego. Mimo, iż dynamiczne, to jednak spadki nie dotarły w okolice zakładanego poziomu 4.9350 i już pojawiła się reakcja popytowa. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji korekty wzrostowej w okolice mierzenia 38.2% bądź dalej 50% korekty Fibonacciego.

Spotkajmy się na konferencji inwestycyjnej – FXCuffs w Krakowie 24-25 marca – zarejestruj się za darmo.

GBPPLN H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGBPCHF – przełamana linia trendu
Następny artykułCzy nie robi się za gorąco?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here