Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu dzisiejszym Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki inflacji CPI za luty 2017 roku. Jak podał GUS ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lutym 2017 r., w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,3% i mimo, że wynik ten okazał się gorszy od rezultatu z poprzedniego miesiąca (+0,4%) to i tak okazał się lepszy od prognoz zakładających 0,2%. Szczegółowy komentarz po publikacji znajdziesz w osobnym artykule.

CHFPLN

Niemal od początku grudnia rynek porusza się na południe. na skutek tych spadków w lutym dotarliśmy w okolice poziomu 4.0100 i od tego czasu oscylujemy pomiędzy tym wsparciem a linia tendencji spadkowej, którą obecnie po raz kolejny testujemy. Biorąc pod uwagę zwężającą się strefę, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się wybicia w którąś ze stron co mogłoby określić kierunek ruchu w średnim terminie.

Spotkajmy się na konferencji inwestycyjnej – FXCuffs w Krakowie 24-25 marca – zarejestruj się za darmo.

CHFPLN Daily

GBPUSD

Od piątku rynek oscyluje w okolicy istotnej strefy wsparcia zbiegającej się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego. Jeżeli poziom ten po raz kolejny powstrzymałby podaż przed dalszymi spadkami, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów w okolice trwającej niemal od początku roku konsolidacji, której górne ograniczenie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków.

Jeżeli natomiast poziom ten zostanie pokonany, spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 4.6900.

W przypadku instrumentów skorelowanych z funtem szterlingiem warto podkreślić, że jak pisaliśmy w porannym przeglądzie rynków “po burzliwych debatach trwających w ostatnich miesiącach, brytyjska premier Theresa May otrzymała zgodę od parlamentarzystów na uruchomienie procedury negocjacji w sprawie Brexitu pod koniec marca rozpoczynając dwuletni okres negocjacyjny.”

By wykorzystać analizę i zainwestować na GBPPLN już teraz sprawdź ofertę STO

GBPPLN Daily

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURCAD – przełamanie linii trendu
Następny artykułKNF zawiesza licencję HFT Brokers!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here