Naga MarketsRzut okiem na złotówkę to cykl analiz tworzony we współpracy z  TMS Brokers, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


CHFPLN

Para z Frankiem szwajcarkim pojawia się po raz pierwszy w zestawieniu cyklu natomiast mam nadzieję, że stanie się ona stałym bywalcem rzutu okiem na złotówkę. Na wykresie dziennym widzimy, że kurs od dłuższego czasu porusza się w konsolidacji. Na skutek pojawienia się silnej reakcji podażowej, w ubiegłym miesiącu odrzuciliśmy opór w okolicy poziomu 4.1850 i od tamtej pory obserwujemy spokojne spadki. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, spodziewać moglibyśmy się nawet przetestowania okolic lokalnego wsparcia zbiegającego się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
CHFPLN Daily
CHFPLN Daily

GBPPLN

Od dłuższego czasu rynek porusza się w kanale spadkowym. Pod koniec ubiegłego tygodnia dotarliśmy w okolice lokalnego wsparcia 5.0150, gdzie wczoraj pojawiła się reakcja popytowa. Odrzucenie tego poziomu mogłoby by zmienić nastawienie rynku w krótkim terminie a potencjalnym targetem dla korekty wzrostowej byłyby w tym przypadku okolice poziomu 5.1400 zbiegającego się z górnym ograniczeniem kanału. Jeżeli natomiast spadki będą kontynuowane, wówczas spodziewać moglibyśmy się przetestowania dolnego ograniczenia kanału spadkowego.

Analiza została wykonana na platformie TMS Brokers, który pokryje Twoją ewentualną stratę z pierwszych 10 transakcji – sprawdź ofertę

GBPPLN H4
GBPPLN H4

USDPLN

Zgodnie z moją ostatnią analizą, na skutek re-testu i odrzucenia lokalnego oporu 4.1750 rynek dotarł w okolice poziomu 4.1040, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Wywołane w ten sposób wzrosty ponownie dotarły w okolice wspomnianego oporu, gdzie po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania dolnego ograniczenia trwającej od ubiegłej środy konsolidacji.

USDPLN H4
USDPLN H4

Inwestycje_w_waluty_(forex),_giełdy_i_towary_z_TMS_Brokers_Dom_Maklerski_TMS_Brokers_-_2015-08-18_11.51.11Dom Maklerski TMS Brokers S.A. to pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce, który istnieje od 1997 roku i podlegająca kontroli Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Rzut okiem na złotówkęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBank of America przed kluczowym oporem
Następny artykułCiti z nowym zleceniem oczekującym – 10 stycznia 2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here