Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu dzisiejszym, o godzinie 9:00 i 14:00 poznaliśmy odczyty dotyczące polskiej gospodarki. Pierwszy z nich (mniej istotny) to wskaźnik rynku pracy wg BIEC, który wyniósł 71,6 co okazało się odczytem lepszym od poprzedniego 71,3 (zrewidowanego ujemnie z 71,8).

Zdecydowanie istotniejsze były jednak dane dotyczące inflacji konsumenckiej (CPI).

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych według eksperymentalnego szybkiego szacunku w czerwcu 2017 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca obniżyły się o 0,2% (wskaźnik cen 99,8), a w porównaniu z analo­gicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły o 1,5% (wskaźnik cen 101,5).

Źródło: http://stat.gov.pl

Oba odczyty okazały się gorsze zarówno od prognoz jak również od odczytów poprzednich:

Źródło: macronext.com

Dane mają charakter wstępny i mogą ulec zmianie. Dane ostateczne za czerwiec 2017r. zostaną opublikowane zgodnie z dotychczasowym harmonogramem ich udostępniania, tj. 11 lipca 2017 r. o godz. 14:00.


Spośród wszystkich par walutowych z PLN najciekawiej przedstawia się obecnie sytuacja na PLNJPY i EUDPLN.

PLNJPY

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że rynek dotarł w okolice istotnego poziomu 30.23, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w znacznie szerszym horyzoncie czasowym.

PLNJPY Weekly

Na wykresie dziennym zauważymy jednak, że w dniu wczorajszym, w okolicy tego poziomu pojawiła się pierwsza reakcja podażowa na skutek której powstała pro-spadkowa świeca pin-bar. Odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty spadkowej i re-testu lokalnego wsparcia 28.30 zbiegającego się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego ruchu wzrostowego.

PLNJPY Daily

USDPLN

Zgodnie z moją poniedziałkową projekcją, na skutek odrzucenia lokalnego (zielonego) oporu rynek po raz kolejny dotarł w okolice poziomu 3.7030. Trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków być może nawet w okolice poziomu 3.5250

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

USDPLN Daily

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZmienność powraca na rynki
Następny artykułPoznaliśmy dane z z USA i Kanady. Jak reagują rynki?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here