Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu dzisiejszym Główny Urząd Statystyczny opublikował raport dotyczący stopy bezrobocia za lipiec 2017 r. Pomimo prognoz zakładających kolejny historyczny spadek do 7%, stopa bezrobocia w lipcu wyniosła 7,1% a więc dokładnie tyle samo ile przed miesiącem. Warto przypomnieć, że mimo wszystko jest to rezultat najlepszy od marca 1991 roku kiedy to stopa bezrobocia również wynosiła w Polsce 7,1%.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1 mln 140 tys. wobec 1 mln 151,6 tys. osób przed miesiącem.

Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w lipcu spadła o 5 proc. rdr do 153,4 tys. Miesiąc do miesiąca wzrosła natomiast aż o 12,2 proc.

Pozytywnym jest jednak fakt, że liczba ofert pracy zgłoszonych w czerwcu wyniosła 136,9 tys, a więc o 6,3% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Czy wiesz, że:
Stopa bezrobocia obliczana jest jako udział zarejestrowanych bezrobotnych wśród ludności aktywnej zawodowo (z wykluczeniem osób odbywających czynną służbę wojskową oraz pracowników jednostek budżetowych prowadzących działalność w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa publicznego). Wskaźnik ten publikowany jest przez Główny Urząd Statystyczny. Z uwagi na uwzględnienie jedynie zarejestrowanych bezrobotnych uważany jest on za mało miarodajny – http://www.macronext.com

AUDPLN

Na skutek pojawienia się silne reakcji podażowej odrzucającej opór 2.92 i trwających od tego czasu spadków rynek pokonał po czym re-testując odrzucił linię tendencji wzrostowej. Jeżeli spadki będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania sierpniowych minimów.

AUDPLN H4

CHFPLN

Na skutek trwających od tygodnia wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego oporu zbiegającego się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego, gdzie już dwukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

CHFPLN Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 24.08.2017
Następny artykułBiotion [BIO] i Action [ACT] – Gorące spółki dnia 24.08.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here