Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu dzisiejszym Główny Urząd Statystyczny opublikował raport dotyczący stopy bezrobocia za czerwiec 2017 r. Stopa bezrobocia w czerwcu pokryła się z prognozami  i wyniosła 7,1% wobec 7,4% przed miesiącem. Jest to rezultat najlepszy od marca 1991 roku kiedy to stopa bezrobocia również wynosiła w Polsce 7,1%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak w specjalnym raporcie (pełna treść dostępna tutaj) podaje Główny Urząd Statystyczny, w końcu czerwca br. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy ukształtowała się na poziomie 1151,6 tys. i zmniejszyła się w porównaniu z poprzednim miesiącem (o 4,2%, tj. o 50,5 tys.) oraz w skali roku (o 17,3%, tj. o 240,8 tys.). Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 7,1%, tj. obniżyła się o 0,3 p.proc. wobec notowanej w końcu maja br. i była o 1,6 p.proc. niższa niż przed rokiem.

Źródło: http://stat.gov.pl

Stopa bezrobocia w województwach kształtowała się w granicach od 4,2% wwielkopolskim do 12,1% w warmińsko-mazurskim. W porównaniu z poprzednim miesiącem jej spadek obserwowano we wszystkich województwach. W największym stopniu stopa bezrobocia zmniejszyła się w województwie warmińsko-mazurskim (o 0,6 p.proc.) oraz lubuskim i zachodniopomorskim (po 0,5 p.proc.), a w najmniejszym – w małopolskim, śląskim i wielkopolskim (po 0,2 p.proc.). W skali roku stopa bezrobocia również obniżyła się we wszystkich województwach, najbardziej w województwie świętokrzyskim (o 2,2 p.proc.), a najmniej – w wielkopolskim (o 1,1 p.proc.).

Źródło: http://stat.gov.pl

Czy wiesz, że:
Stopa bezrobocia obliczana jest jako udział zarejestrowanych bezrobotnych wśród ludności aktywnej zawodowo (z wykluczeniem osób odbywających czynną służbę wojskową oraz pracowników jednostek budżetowych prowadzących działalność w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa publicznego). Wskaźnik ten publikowany jest przez Główny Urząd Statystyczny. Z uwagi na uwzględnienie jedynie zarejestrowanych bezrobotnych uważany jest on za mało miarodajny – http://www.macronext.com

Za spadek stopy bezrobocia odpowiedzialny jest m.in. fakt, iż przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w I półroczu br. ukształtowało się na poziomie 5978,6 tys. osób i było o 4,3% wyższe niż przed rokiem (wobec wzrostu o 2,9% w analogicznym okresie ub. roku).

Źródło: http://stat.gov.pl

Przejdźmy jednak do wykresów…


AUDPLN

Od pewnego czasu rynek oscyluje w okolicy poziomu 2.9200. Mimo, że opór ten nie został dokładnie przetestowany to zauważyć możemy słabnącą siłę popytową. Wzrosty wydają się coraz spokojniejsze i jeżeli w najbliższym czasie pojawi się silna reakcja podażowa, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

AUDPLN H4

CADPLN i EURPLN

Spoglądając na te dwie pary walutowa również zauważymy, że rynek znajduje się obecnie w okolicy istotnych stref oporu. Ich trwałe pokonanie bądź odrzucenie mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.

CADPLN Daily
EURPLN Daily

USDPLN

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że rynek dotarł w okolice lokalnego oporu, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli spadki będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania ubiegłotygodniowych minimów.

Zapraszamy na webinar: Fibonacci na Wykresach – Magia Czy Mit?

USDPLN H4

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLetnia zadyszka gospodarki Eurolandu
Następny artykułmBank: sprzedajemy EUR/USD w krótkoterminowej korekcie spadkowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here