Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu wczorajszym poznaliśmy raport zawierający projekcję inflacji i wzrostu PKB oraz opublikowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szacunki dot. stopy bezrobocia za czerwiec br.

W czerwcu br. stopa bezrobocia wyniosła 7,2% – to najniższy wynik odnotowany w tym miesiącu od 1991 roku. Bezrobocie spadło we wszystkich województwach. Najsilniej (o 0,6 punktu) w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie wskaźnik bezrobocia wciąż pozostaje najwyższy w kraju (12,1%) – czytamy w komunikacie.

W dniu dzisiejszym, o godzinie 9:00 i 14:00 poznaliśmy odczyty dotyczące polskiej gospodarki. Pierwszy z nich (mniej istotny) to wskaźnik przyszłej inflacji wg BIEC, który wyniósł 79 co okazało się odczytem gorszym od poprzedniego 79.7 zrewidowanego do 80.

Zdecydowanie istotniejsze były jednak dane dotyczące inflacji konsumenckiej (CPI).

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu wzrosły rdr o 1,5 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem zmalały o 0,2%.

Źródło: http://stat.gov.pl

Jak przeczytać możemy w raporcie, ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2017 r., w stosunku do poprzedniego miesiąca, obniżyły się o 0,2% (w tym towarów – o 0,4%, przy wzroście cen usług – o 0,3%). W poszczególnych grupach towarów i usług konsumpcyjnych odnotowano zróżnicowaną dynamikę cen. Największy wpływ na wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem miały w tym okresie niższe ceny w zakresie transportu (o 2,6%) oraz odzieży i obuwia (o 1,0%), które obniżyły wskaźnik odpowiednio o 0,23 p. proc. i 0,05 p. proc. Wyższe ceny w zakresie rekreacji i kultury (o 1,1%) podwyższyły ten wskaźnik o 0,07 p. proc.

Źródło: http://stat.gov.pl

Do inwestycji na parach walutowych z PLN sprawdź ofertę Brokera BDSwiss, który oferuje handel na aż 7 takich instrumentach

AUDPLN, CADPLN, CHFPLN, EURPLN, GBPPLN, PLNJPY, USDPLN

CADPLN

Na skutek trwających od 5 czerwca br. wzrostów rynek pokonał opór 2.8680 i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu lokalnej (różowej) strefy oporu zbiegającej się precyzyjnie z:

  • mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego,
  • mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu spadkowego,

której odrzucenie mogłoby być sygnałem do ponownych spadków.

CADPLN Daily

EURPLN

Tu również od dłuższego czasu obserwujemy spokojną korektę wzrostową, na skutek której rynek dotarł w okolice poziomu 4.26, gdzie pojawiła się silna reakcja podażowa. Mimo to spadki trwały zaledwie trzy dni. Warto jednak zwrócić uwagę, że w dalszym ciagu znajdujemy się poniżej wspomnianego oporu co może determinować potencjalne spadki w najbliższym czasie.

EURPLN Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMM Prime TFI: Jak spędzić wakacje na GPW?
Następny artykułIronFX w Parlamencie Europejskim
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here