Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Po godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował wstępny szacunek polskiego Produktu Krajowego Brutto w drugim kwartale 2017 r. Jak przeczytać możemy w raporcie, w II kwartale 2017 r. produkt krajowy brutto (PKB) wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2010 wzrósł realnie o 1,1% w porównaniu z poprzednim kwartałem, i był wyższy niż przed rokiem o 4,4%.

PKB niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) wzrósł realnie o 3,9%, w porównaniu z II kwartałem ub. roku.

W stosunku do opublikowanego w dniu 16 sierpnia 2017 r. szybkiego szacunku produktu krajowego brutto dla II kwartału 2017 r., prezentowany obecnie szacunek nie zmienił się.

Źródło: http://stat.gov.pl/

W II kwartale 2017 r. wzrost popytu krajowego, w skali roku, wyniósł 5,6% i był wyższy od notowanego w I kwartale 2017 r. (wzrost o 4,1%). Wpłynął na to wyższy niż w I kwartale 2017 r. wzrost spożycia ogółem, który wyniósł 4,3% (wobec 3,9% w I kwartale 2017 r.) oraz wzrost akumulacji brutto o 11,5% (wobec 5,2% w I kwartale 2017 r.)

Źródło: http://stat.gov.pl/

W porównaniu z poprzednim kwartałem, w II kwartale 2017 r. PKB wyrównany sezonowo zwiększył się realnie o 1,1%.

Popyt krajowy w II kwartale 2017 r. wzrósł realnie o 1,4%.

Spożycie ogółem w II kwartale 2017 r. wzrosło realnie o 1,0%

Akumulacja w II kwartale 2017 r. zwiększyła się realnie o 4,3%.

Nakłady brutto na środki trwałe w II kwartale 2017 r. zwiększyły się realnie o 0,5%.

W dniu dzisiejszym, o godzinie 14:00 poznamy jeszcze odczyty inflacji CPI. Prognozy przed publikacją zakładają wzrost wskaźnika o 0,1% tj. z -0,2% do -0,1% m/m oraz z 1,7% do 1,8% r/r.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNiemieckie zatrudnienie w górę, EUR/USD testuje 1.1900 od dołu
Następny artykułVotum [VOT], Cognor [COG] – Gorące spółki dnia, 31.08.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here