Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić w każdy wtorek i czwartek. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


Obecny tydzień jest niezwykle ubogi w publikacje makroekonomiczne dotyczące naszej rodzimej gospodarki. Ważniejszych danych spodziewać możemy się dopiero w piątek o godzinie 14:00 i będą to odczyty inflacji CPI, która to w poprzednim miesiącu wyniosła 0,3%. Szacuje się, że w stosunku do równoległego miesiąca roku poprzedniego nastąpi wzrost z 2,2% do 2,4%.

EURPLN

W dniu wczorajszym rynek pokonał niezwykle istotne wsparcie 4.2560 w efekcie czego kurs EURPLN znalazł się najniżej od 5 kwietnia 2016r. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków.

EURPLN Daily

USDPLN

Na skutek porażki Donalda Trumpa w Izbie Reprezentantów i nieudanego obalenia Obamacare od początku tygodnia obserwujemy osłabienie USD. W efekcie czego rynek znajduje się coraz bliżej lokalnego wsparcia 3.88. Tam też spodziewać moglibyśmy pojawienia się pierwszej reakcji popytowej.

Webinar – Jak krok po kroku wykonać AT oraz analizę wskaźników i oscylatorów

USDPLN Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 w poszukiwaniu rynkowego dna
Następny artykułAktualna analiza techniczna rynków finansowych – co z USD?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here