Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu dzisiejszym Główny Urząd Statystyczny opublikował raport z rynku pracy za czerwiec. Jak przeczytać możemy na stronie GUS, przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w czerwcu 2017 r. ukształtowało się na poziomie 6 001,5 tys. osób i wzrosło w skali miesiąca o 0,2% a w skali roku o 4,3%.

Źródło: http://stat.gov.pl

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w czerwcu 2017 r. wyniosło 4508,08 zł. i wzrosło w skali miesiąca o 2,7% a w skali roku o 6%.

Źródło: http://stat.gov.pl

W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego eksport zwiększył się o 6,7% a import o 9,8%.

Źródło: http://stat.gov.pl

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2017 r. w stosunku do miesiąca poprzedniego spadły o 0,2% a w skali roku wzrosły o 1,5%.

Źródło: http://stat.gov.pl

Jak zauważyć możemy na poniższym screenie niemal wszystkie odczyty okazały się zdecydowanie lepsze zarówno od prognoz jak również od poprzedniej publikacji. Jedynie zatrudnienie r/r okazało się nieco gorsze choć odczyt pokrył się z prognozami.

http://www.macronext.com

EURPLN

Jak przeczytać możemy w raporcie sporządzonym przez analityków mBanku, EURPLN ociera się o 4,20. Impulsy wzrostowe dla EURPLN wygasły (negatywne komentarze agencji ratingowych dotyczące ostatnich reform wymiaru sprawiedliwości nie maja ̨ konsekwencji dla ratingów) jakiś czas temu, złoty powrócił zatem do trendu aprecjacyjnego, czemu sprzyja pozytywny klimat dla rynków wschodzących (wczoraj dodatkowo pomogły dobre dane z Chin) i napływy na tamtejsze rynki aktywów. W najbliższym czasie umocnieniu polskich aktywów sprzyjać mogą ̨ zarówno czynniki krajowe (np. pozytywne zaskoczenia danymi krajowymi – uważamy, że dane publikowane w tym tygodniu mogą zaskakiwać in plus), jastrzębie komentarze części członków RPP, a także percepcja wciąż ̇ łagodnej polityki pieniężnej na świecie. Do czasu posiedzenia EBC (wyraźny czynnik dwustronnego ryzyka) można spodziewać się nieznacznego umocnienia złotego.

EURPLN Daily

USDPLN

Silne umocnienie polskiej waluty zaobserwować możemy w szczególności do słabnącego dolara amerykańskiego. W tym przypadku kurs pokonał poziom 3.7030 i znalazł się najniżej od maja 2015 roku.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

USDPLN Daily

Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFundacja TJS walczy o zachowanie lewara 1:100 na FX. Prosi o wsparcie akcji!
Następny artykułIBM próbuje wyrwać się z konsolidacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here