Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu dzisiejszym, o godzinie 14:00 Główny Urząd statystyczny opublikował szybki szacunek wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych za lipiec 2017 r. (opracowanie eksperymentalne)

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych według eksperymentalnego szybkiego szacunku w lipcu 2017 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca obniżyły się o 0,2% (wskaźnik cen 99,8), a w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 1,7% (wskaźnik cen 101,7).

Źródło: http://stat.gov.pl

*Dane mają charakter wstępny i mogą ulec zmianie. Dane ostateczne za lipiec 2017r. zostaną opublikowane zgodnie z dotychczasowym harmonogramem ich udostępniania, tj. 11 sierpnia 2017 r. o godz. 14:00.

AUDPLN

Zgodnie z moją wcześniejsza projekcją rynek dotarł w okolice poziomu 2.9200, gdzie w ubiegłym tygodniu pojawiła się silna reakcja podażowa. OD tego czasu obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej.

AUDPLN H4

CHFPLN

Na skutek ubiegłotygodniowej deprecjacji franka szwajcarskiego rynek pokonał lokalne (niebieskie wsparcie) w efekcie czego kurs znalazł się najniżej od stycznia 2015r. a dokładniej od pamiętnego “Czarnego Czwartku“, kiedy to nastąpiło drastyczne i niespodziewane załamanie się rynku spowodowane decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) o cięciu stóp procentowych oraz porzuceniu sztywnego kursu wymiany EUR/CHF na wysokości 1.20

Zapraszamy na webinar: Fibonacci na Wykresach – Magia Czy Mit?

CHFPLN Daily

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: GBPCHF – najwyżej od 2 miesięcy. Gotowy na ruch do 1.3070?
Następny artykułAnaliza Rynków 31 lipca – 4 sierpnia. EUR/USD, EUR/AUD, Ropa, DAX
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here