Naga Markets
Złotówka mocno słabnie w stosunku do Dolara. Analiza USD/PLN
źródło: fotolia.com

USD/PLN wystrzelił w ubiegłym tygodniu w górę, w dużej mierze na fali słabości złotówki wywołanej ucieczką inwestorów od ryzyka i przesiadką na amerykańskie aktywa. W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia o rekordowym odpływie kapitału z amerykańskich funduszy inwestujących w zagraniczne obligacje o wysokich rentownościach i rekordowym napływie do funduszy inwestujących w amerykańskie aktywa, głównie akcje.

W miarę, jak niepewna sytuacja globalna będzie utrzymywała obecne napięcie lub nawet pogarszała się, powinniśmy zobaczyć dalszy marsz w górę. Póki co uderzyliśmy w ekspansję 161.8% wybicia i znajdujemy się wyraźnie nad miesięcznym poziomem Pivot Point, a cena cofnąwszy się z miesięcznego Pivot R1 wyraźnie zareagowała na MidPivot przy ekspansji 127.2% na 3.12. Pokonanie Pivot R1 na 3.15 otwiera nam drogę do 3.20 i kolejnego znaczącego oporu 3.28. Warto jednak uważać na 3.15, ponieważ nawet wstępne przebicie może zostać przez rynki sprzedane lub przynajmniej wyznaczyć oś dla akcji cenowej na jakiś czas.USD/PLN oraz EUR/PLN dzienny. | Kliknij by powiększyć!

EUR/PLN również zyskało na słabości złotówki i złych nastrojach na rynku. Tutaj wróciliśmy do poziomu sprzed wystąpienia Mario Draghiego w maju, kiedy to rynki zaczęły wyceniać dalsze luzowanie polityki monetarnej w strefie euro – to wtedy Mario Draghi zapowiedział cięcia stóp procentowych, które ziściły się w czerwcu. Tutaj jednak para dotarła do silnego oporu wspieranego przez poziom 127% zasięgu, skąd może ruszyć fala zakupów złotówki, szczególnie kiedy inflacja w strefie euro wciąż spada notując w lipcu 0.4% r/r wobec 0.5% w czerwcu, a ECB próbuje osłabić EUR i zluzować warunki monetarne w EMU najbardziej, jak to możliwe. Jeśli tylko sytuacja geopolityczna pozwoli, inwestorzy mogą skusić się na kupienie złotówki w okolicy 4.20/4.22.

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here