Naga MarketsRzut okiem na złotówkę
Źródło: Fotolia.com

USD/PLN rośnie od 3 tygodni zamykając ubiegły tydzień tuż nad oporem 3.10. Jeśli nic się nie zmieni, oczekujemy ataku na poziom 3.15. Ewentualny ruch w dół napotka wsparcie w postaci 3.10 oraz 3.06/3.07.

Słabe dane z amerykańskiego rynku pracy, które nadeszły w ubiegły piątek, nieco zachwiały optymizmem byków, co widać między innymi po piątkowej świecy dziennej na USD/PLN. Technicznie jednak jesteśmy za utrzymaniem byczego tonu i przyspieszenie ponad widoczny obecnie kanał na wykresie dziennym.USD/PLN i EUR/PLN | Kliknij by powiększyć!

EUR/PLN zanotowało wyraźne wzrosty wraz z osłabieniem się złotówki. Póki co wciąż znajdujemy się w cieniu spadków po wystąpieniu Mario Draghiego w maju. Na wykresie tygodniowym widać spadkową linię trendu po znaczących wierzchołkach z tego roku, która jest aktualnie mocno przez cenę testowana w ramach kanału wzrostowego widocznego na wykresie dziennym.

Technicznie może się okazać, że celujemy w 4.20/4.21, gdzie znajduje się szczyt kwietnia i zasięg korekty AB=CD. Spadki muszą przełamać przede wszystkim poziomy wsparcia 4.13 oraz 4.11 by przetestować aktualny dołek roku na 4.085.

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here