Naga MarketsRzut okiem na złotówkę - USD/PLN, EUR/PLN.
źródło: fotolia.com

USD/PLN trafia w kolejny ważny opór 3.20 po przełamaniu 3.15 na początku ubiegłego tygodnia. A więc te dwa poziomy S/R tworzą nam ramy dla dalszej akcji cenowej z perspektywą kontynuacji do 3.26/3.28. W grze pozostaje również poziom 3.10, który po przebiciu nie został przetestowany cofnięciem – tam też przebiega 55-dniowa średnia wykładnicza. Wyznaczając ekspansję po prowizorycznym podwójnym dnie otrzymujemy projekcję ruchu wzrostowego całkiem ładnie respektowaną przez cenę do tej pory (vide: poziom ekspansji 100%), a obecnie cena testuje ekspansję 127.2%. Co ciekawe, strefa 161.8% wypada w strefie podaży wynikającej ze szczytu z września 2013 na 3.27.

Rzut okiem na złotówkę - analiza USD/PLN, EUR/PLNEUR/PLN był dziś bardzo spokojny, ale akcja cenowa ostatnich tygodniach jest mocno kontrowersyjna. Para utworzyła dwa trójkąty i oba zakończone wybiciami w górę ostatecznie przebijając spadkową linię trendu w okolicach 4.19. Aż trudno uwierzyć, że pierwszy impuls wyszedł  z dołka po cięciu stóp procentowych w Europejskim Banku Centralnym w czerwcu. Okazuje się, że złotówka nie skorzystała na tańszym euro, a osłabła jeszcze bardziej pozwalając między innymi dolarowi zaatakować poziom 3.20. Piątkowa świeca a kształt spadającej gwiazdy z poziomu oporu 4.21 (szczyt kwietnia) i 4.22 (okolice szczytu marca). Okazuje się, że jeśli rozciągnąć ekspansję pierwszej fali wzrostowej, tej wychodzącej z dołka w czerwcu, to drugi trójkąt wsparł się na ekspansji 61.8% oraz 127.2% – tam też zatrzymały się wzrosty w piątek. Piątkowa świeca często jest przeciwna do dominującego kierunku, z uwagi na rebalansowanie pozycji po zmianach danego tygodnia i niekoniecznie musi oznaczać sygnał odwrócenia. Niemniej miejsce na spadki jest bardzo obiecujące, toteż każdy trader musi ocenić samodzielnie czy warto sprzedawać, czy jednak obawiamy się kolejnego szczytu.

Rzut okiem na złotówkę - analiza USD/PLN, EUR/PLNJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here