Conotoxia
Strona główna Analizy Rzut okiem na indeksy – S&P 500 oraz DAX.

Rzut okiem na indeksy – S&P 500 oraz DAX.

Naga MarketsIndeks spółek z koszyka Standard&Poor 500 podkleił się w ostatnich dniach do kluczowego, rekordowego w ostatnich 14 latach,  poziomu 2000. Ponieważ wzrosty były wstrzymywane w dużej mierze przez niepewną sytuację geopolityczną, to dzisiejsza informacja o zawieszeniu broni w Donbasie (Ukraina) pozwoliła bykom strzelić w górę do 2007. Dziś przed nami jeszcze publikacja Beżowej Księgi Fed’u, która z dużym prawdopodobieństwem przełoży się na apetyt inwestorów na akcje spółek z SP500, a która z dużym prawdopodobieństwem będzie miała pozytywny wydźwięk na temat amerykańskiej gospodarki.

Obecnie zgodnie z zasadą zmiany biegunów poprzedni szczyt w okolicach 1975-1985 traktujemy jako wsparcie, również poprzedni dołek jest silnym punktem popytowym na 1900.XM_SP500_309

Zobacz poprzednią analizę indeksów: Rzut okiem na indeksy – DAX oraz SP500.

Pamiętacie może Państwo naszą ostatnią analizę indeksów? Kiedy mnóstwo ludzi szukało załamania, my obstawaliśmy przy trendzie wzrostowym i tak po krótkiej korekcie z 9620 do 9400 znów rośniemy i tu prawdopodobnie dobre informacje płynące z Ukrainy również miały swój wkład. Pobicie grupy oporów 9620 – 9750 otwiera nam drogę do poprzedniego szczytu 10000 i być może jeszcze wyżej, szczególnie jeśli napięte stosunki z Rosją ulegną załagodzeniu, to możemy zobaczyć silny atak strony popytowej na niemieckie akcje. Wciąż pod dużym znakiem zapytania stoi natomiast kondycja gospodarcza strefy euro i tutaj zalecamy uważne obserwowanie, łącznie z jutrzejszym posiedzeniem ECB – dalsze luzowanie polityki monetarnej lub jego zapowiedzi będą zwiększały atrakcyjność rynku akcyjnego.

XM_DAX-SEP14Daily_309

XM_artykulPowyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ico Capital.com
Capital.com CFD Trading App
Free
Pobierz aplikacje Pobierz aplikacje