XTB
Strona główna Analizy Rzut okiem na indeksy – S&P 500 oraz DAX.

Rzut okiem na indeksy – S&P 500 oraz DAX.

Naga MarketsIndeks spółek z koszyka Standard&Poor 500 podkleił się w ostatnich dniach do kluczowego, rekordowego w ostatnich 14 latach,  poziomu 2000. Ponieważ wzrosty były wstrzymywane w dużej mierze przez niepewną sytuację geopolityczną, to dzisiejsza informacja o zawieszeniu broni w Donbasie (Ukraina) pozwoliła bykom strzelić w górę do 2007. Dziś przed nami jeszcze publikacja Beżowej Księgi Fed’u, która z dużym prawdopodobieństwem przełoży się na apetyt inwestorów na akcje spółek z SP500, a która z dużym prawdopodobieństwem będzie miała pozytywny wydźwięk na temat amerykańskiej gospodarki.

Obecnie zgodnie z zasadą zmiany biegunów poprzedni szczyt w okolicach 1975-1985 traktujemy jako wsparcie, również poprzedni dołek jest silnym punktem popytowym na 1900.

XM_SP500_309

Zobacz poprzednią analizę indeksów: Rzut okiem na indeksy – DAX oraz SP500.

Pamiętacie może Państwo naszą ostatnią analizę indeksów? Kiedy mnóstwo ludzi szukało załamania, my obstawaliśmy przy trendzie wzrostowym i tak po krótkiej korekcie z 9620 do 9400 znów rośniemy i tu prawdopodobnie dobre informacje płynące z Ukrainy również miały swój wkład. Pobicie grupy oporów 9620 – 9750 otwiera nam drogę do poprzedniego szczytu 10000 i być może jeszcze wyżej, szczególnie jeśli napięte stosunki z Rosją ulegną załagodzeniu, to możemy zobaczyć silny atak strony popytowej na niemieckie akcje. Wciąż pod dużym znakiem zapytania stoi natomiast kondycja gospodarcza strefy euro i tutaj zalecamy uważne obserwowanie, łącznie z jutrzejszym posiedzeniem ECB – dalsze luzowanie polityki monetarnej lub jego zapowiedzi będą zwiększały atrakcyjność rynku akcyjnego.

XM_DAX-SEP14Daily_309

XM_artykulPowyższa analiza Forex jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ico Capital.com
Capital.com CFD Trading App
Free
Pobierz aplikację Pobierz aplikację