Naga Marketslogo Global BD TradingPowoli kończy się długi weekend przez który traderzy w Polsce mogli poczuć się nieco wyalienowani. Wszystko przez to, że rynki amerykańskie działały w mijającym tygodniu zupełnie normalnie… Ale czy na pewno? Michał Dzierżęga z Global BD Trading tłumaczy dlaczego ostatnie dni były tak bardzo ciekawe dla tradujących na amerykańskich akcjach i dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zbliżających się wydarzeń makroekonomicznych.


Za nami bardzo mocny okres  na  amerykańskich indeksach – S&P500 zyskał +2,28%, mocniejszy okazał się NASDAQ, który tydzień na +3,44%. Od wtorku notowania głównych indeksów rosną praktycznie bez większego zatrzymania. Dalszy impet wzrostowy może skutkować nowymi szczytami, a my w katowickim biurze Global BD Trading zastanawiamy się czy to już powrót hossy na amerykańskich rynkach.

Czy scenariusz hiper hossy jest możliwy? Jak zwykle rynek pokaże – do nowego szczytu na S&P500 brakuje zaledwie 35 punktów. Także w tym ujęciu przyszły tydzień zapowiada się niezwykle ciekawie. Oprócz PMI, odczytu bezrobocia w sektorze pozarolniczym w najbliższych dniach poznamy zawartość Beżowej Księgi.

Rzut oka na dwa najważniejsze indeksy Ameryki:

nasdaq

Piątek przebiegał pod znakiem zapytania jeśli chodzi o ruch FEDu. “Jest właściwe – i mówiłam to już w przeszłości – aby Fed stopniowo i ostrożnie podnosił krótkoterminową stopę procentową” – powiedziała w piątek Janet Yellen.I zapewne w nadchodzących miesiącach taki ruch mógłby być właściwy – dodała przewodnicząca Rezerwy Federalnej, banku centralnego Stanów Zjednoczonych.

spy monthlyJeśli chodzi o wyniki naszych traderów to należy wyróżnić trzy najbardziej zyskowne i jednocześnie najczęściej handlowane spółki: $NGVT, $IILG, $CBL. Szczególnie wysokie zyski przyniosła pierwsza z nich, a piątkowe zachowanie się ceny stanowiło miłe zakończenie się tygodnia handlowego:

ngvtZapraszam wszystkich do naszej otwartej grupy traderów, gdzie codziennie publikujemy spółki na których handlujemy.


Pozdrawiam

Michał Dzierżęga

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here