Naga Marketslogo Global BD TradingSporo emocji doświadczyliśmy w tym tygodniu. Najważniejszym wydarzeniem mijających dni okazało się wygrane przez eurosceptyków referendum w Wielkiej Brytanii, oznaczające potencjalny Brexit. Polacy zgodnie jednak przyznają, że znacznie ważniejsze było sobotnie zakwalifikowanie się polskiej reprezentacji do ćwierćfinału UEFA Euro 2016. Skupiając się jednak na rynkach warto przybliżyć jak wyglądał piątek oczami zawodowego tradera:


Stało się! Wyspiarze zagłosowali za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a przełożenie tej informacji i pierwszej reakcji na rynkach nazwałbym dość solidnym. Olbrzymie obroty powróciły na rynek i to jest dla aktywnych traderów bardzo długo oczekiwana informacja! Czas na zmiany i jestem przekonany, że najbliższe tygodnie będą żyły tą informacją. W mojej ocenie niepewność na rynku da spore szanse na dłuższą korektę na rynkach.

Moody’s, S&P 500 oraz Fitch poinformowały, że wynik brytyjskiego referendum będzie miał negatywne konsekwencje dla ratingów kredytowych Wielkiej Brytanii. Obecnie kraj ma najwyższy możliwy rating na poziomie AAA.

Indeks S&P500 traci 1,63%, NASDAQ 1,92%. Cały wzrostowy początek tygodnia został zniesiony podczas mocno spadkowej sesji piątkowej. Zdecydowanie jest to najciekawsza sesja giełdowa w tym roku.

Indeksy rynku Amerykańskiego z dnia 24.06.2016 czyli Brexit day on markets:

indeksy comparicDla banków był to najgorszy dzień od 2011 roku. Akcje CityGroup ($C) traciły w ciągu dnia -9,63%. Około 5 proc. traciły Goldman Sachs (GS$) oraz JP Morgan ($JPM) odpowiednio -7,07 oraz -6,95%. Amerykański bank centralny Fed, wydał oświadczenie, że gotów jest zapewnić gospodarce płynność, dostarczając dolary, poprzez istniejące już kanały wymiany z innymi bankami centralnymi.

Sytuacja na rynku ETF z 24.06.2016

etf brexitPorównanie wykresów tygodniowych S&P500 oraz NASDAQ

spy nasdaq 26062016Jeśli chodzi o przyszłotygodniowe dane to przede wszystkim czekam na dane dotyczące wzrostu gospodarczego w USA (odczyt już w wtorek, oczekiwany poziom to +1%).


Wszystkich zainteresowanych pracą jako profesjonalny day trader zapraszamy do kontaktu. Aktualnie prowadzimy rekrutację do Trading Roomu w Katowicach, Częstochowie oraz Bielsku Białej.

Pozdrawiam

Michał DzierżęgaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Od 2003 lat związany z rynkami finansowymi. Trader i trener amerykańskich rynków

    Powyzej wycinek z opisu doswiadczenia. Wkradl sie maly blad 2003 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here