Naga Marketslogo Global BD TradingPierwszy tydzień sierpnia już powoli dobiega końca, więc to dobry moment na podsumowanie sytuacji jaka obecnie ma miejsce na Wall Street.Trwający w pełni sezon publikacji wyników spółek zakłóciła piątkowa publikacja raportu non farming payrolls, która pozytywnie wpłynęła na amerykańskie indeksy. Co wzbudziło zainteresowanie profesjonalnych traderów? Na co będą zwracać uwagę w kolejnych dniach? Tego wszystkiego dowiedzieć się można z dzisiejszego podsumowania tygodnia na Wall Street przygotowanego przez Global BD Trading.


Piątek pokazał, że amerykańska gospodarka potrafi jeszcze zaskoczyć. Dowiedzieliśmy się bowiem, że w lipcu, w sektorze pozarolniczym przybyło kolejne 255 tysięcy nowych miejsc pracy. Co ciekawe, żaden ekonomista ankietowany przez Bloomberga nie spodziewał się aż tak dobrego wyniku. Najnowsze dane z rynku pracy przełożyły się również na wzrost prawdopodobieństwa kolejnej podwyżki Fed. To natomiast wpłynęło na optymizm inwestorów, którzy po raz kolejny wynieśli amerykańskie indeksy na historyczne maksima. S&P500 zyskał w minionym tygodniu ),43%, NASDAQ Composite +1,14% natomiast Dow Jones Industrial Average +0,60%. Poniżej wykresy:

sp500nasdaqqDjO wadze tych wzrostów dobrze świadczy poniższy wykres, który jasno pokazuje drogę indeksu NASDAQ Composite na przestrzeni ostatnich 15 lat, od bańki internetowej w 2001 roku do minionego piątku:

Źródło: www.wsj.com
Źródło: www.wsj.com

I to właśnie piątek, ostatni dzień handlu na NYSE był dniem szczególnie udanym dla naszych traderów. Najlepsze wyniki biura osiągnęły na spółkach $FTV oraz $IMPV oraz $ZEUS. Nieco gorzej będziemy wspominać handel na $RYAM, co opisaliśmy na naszym kanale twitterowym.

Jak zwykle, warto spojrzeć na sytuację rynku ETF:

etfsZ punktu widzenia tradera amerykańskiego rynku akcji najważniejszymi odczytami nadchodzącego tygodnia będą raporty dotyczące zapasów ropy naftowej w posiadaniu Amerykanów, dane dotyczące bezrobocia oraz sprzedaży detalicznej i PPI:

danePozdrawiam

Michał DzierżęgaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here