Naga Marketslogo Global BD TradingTraderzy rynku walutowego dostrzegli już umocnienie się dolara w stosunku do większości walut G10.  Odpowiedzialne za to wydarzenia makroekonomiczne, takie jak choćby znacznie bardziej jastrzębie niż się tego spodziewano minutki FOMC nie wywarły jednak wielkiej presji na inwestorów z Wall Street. Michał Dzierżęga, członek zarządu Global BD Trading podsumowuje dla nas tydzień handlowy na amerykańskich parkietach.


“Bez rozstrzygnięcia” jeśli chodzi o jednoznaczny kierunek na  amerykańskich indeksach – S&P500 zyskał 0,28%. Nieco lepiej prezentuje się sytuacja NASDAQ, który zyskuje aż 1,10% za sprawą mocnej końcówki tygodnia oraz wzmożonych wolumenów. Indeks S&P500 znajduje się w okolicach z których rynek zawracał już trzykrotnie w ostatnim roku.

Wykres S&P500 w porównaniu z indeksem NASDAQ
Wykres S&P500 w porównaniu z indeksem NASDAQ

 Inwestorzy w mijającym tygodniu wpatrzeni byli przede wszystkim w ruchy Rezerwy Federalnej. Jastrzębi ton Fed, lepsze od oczekiwań dane dotyczące inflacji CPI w kwietniu oraz utrzymująca się na bardzo niskim poziomie stopa bezrobocia spowodowały, że  w ocenie inwestorów wyraźnie wzrosło prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych w kolejnych miesiącach. Z wyliczeń Bloomberg wynika, że rynek obecnie z ponad 50-proc. prawdopodobieństwem wycenia podwyżkę we wrześniu.

Heat map z ostatnich sześciu miesięcy pokazuje jednak wciąż słaby rynek akcji w Stanach Zjednoczonych:

Heat Map 6 monthsOmawiając już bliższe nam podwórko możemy pochwalić się sporymi zyskami naszych traderów jakie uzyskali oni w ostatnich dniach na takich spółkach jak $IILG, $ACXM, $NGVT.

Wszystkich zainteresowanych pracą jako profesjonalny day trader zapraszamy współpracy oraz dołączenia do  naszego zespołu. Aktualnie prowadzimy rekrutację do Trading Roomu w Katowicach, Częstochowie oraz Bielsku Białej.


Pozdrawiam

Michał DzierżęgaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here